Diyet

Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Programınızda bulunan yiyecekler kilo fazlanızı atmaya yetmiyorsa, yağ yakan gıdalar arasında yer alan alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Tarçın, kan şekeri düzeyinin normalleşmesinde etkin bir gıdadır. İştah azaltmak için Tip 2 diyabeti olanlara tavsiye edilen tarçın, yoğurt veya çaya katılarak alınabilir.

Yeşil çayın bazı araştırmalarda karın yağını yaktığı yönünde bulguları bulunuyor. Günde bir fincan yeşil çay kilo kontrolü için biçilmiş kaftan.

 

Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor
Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Sindirimi Uzun Süren Gıdalar

Gıdaların sindiriminin uzun sürmesi fazla gıda tüketimini engelliyor, greyfurt bunlardan biri. Yemeklerden önce tüketilecek yarım greyfurt ile tokluk hissi tavan yapacaktır.

Karpuz içinde barındırdığı su oranı nedeniyle tavsiyeler arasında. Yemeğe daha az yer kalmasına olanak sağlayan karpuz, aynı zamanda C ve A vitaminleri içeriyor.

Ölçüsü ayarlanarak tüketilecek üzüm de kalorisi yüksek gıdalardan. Kuru üzüm tüketmek ise tokluğu sağlıyor.

Tabağınıza doğrayacağınız kereviz ve havuç gibi sebzeler az kalori almanıza neden olacaktır. Kendinize sebze tabağı hazırlayarak yağ yakan gıdalar zincirine önemli bir alışkanlık kazandırabilirsiniz.

Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor
Bu Gıdalar Yağ Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Günlük protein kaynağımız olan yumurta, aynı zamanda tokluk hissi veren gıdaların başında geliyor. Ortalama yetmiş kalori bulunan bir yumurta ile daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

Kahve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu hız, kilo vermeye de neden oluyor.

Kuruyemişlerden fındık, kalp sağlığının koruyucusu durumunda; kolesterol dengeleyici de olan fındığı tüketirken dengede tutmak gerekiyor. Dengeli bir şekilde tüketilen fındık kilo kaybına da neden oluyor.

Yukarıda saydığımız gıdalar, çoğu kolayca temin edilebilen ve ucuz gıdalar olması nedeniyle size avantaj sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doğal yöntemler ile kilo vermek günümüzde oldukça moda hemde daha sağlıklı . Cildiniz , fiziğiniz vücudunuz doğal güzelliklerin farkına varsın . Ayrıca sebzeler ve meyveler vitaminler için de oldukça zengin bir yapıya sahiptirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu