Moda

Size En Uygun Etek Hangisi

Bayanların geçmişten bu yana giyim kuşam konusunda tercih ettikleri elbise türlerinin başında etek gelmektedir. Tekstil ve teknoloji piyasasının gelişmesi ile birlikte birçok kesimde etek türü bulunmaktadır. Bu etek türleri diz boyu, diz üstü, bol yırtmaçlı, pileli ve likralı olarak değişmektedir.

Size En Uygun Etek Hangisi
Size En Uygun Etek Hangisi

Etek giyiminde birçok tür olduğu için etek tercihi yapmakta oldukça önemlidir. Bu etek içerisinde kişiye en uygun olanını bulmak,  hem yakışanını ve yaşam tarzına uygun olanın seçmek gerekir. İnsanlar etek konusundaki alışverişlerini mağazalardan yapmaktadırlar. Etek tercihinde kullanıcı yaşı, kullanım alanı ve fiziksel yapıya göre belirlenmektedir.

Etek Tercihini Belirleyen Unsurlar

Genç ve uzun bacak yapısına sahip insanların etek tercihi genel olarak diz üstü ve yırtmaçlı olan eteği tercih etmektedir, orta ve üst yaş gurubundaki insanlar ise likralı ve diz altı etek kullanımını tercih etmektedirler. Bayanlar, giyim konusunda etek tercih etme nedenleri rahat ve şık giyim tarzına sahip olmalarıdır. Özellikle yaşam ve iş tarzına göre etek tercihi, kişinin yaşam tarzını oluşturmaktadır.

Size En Uygun Etek Hangisi
Size En Uygun Etek Hangisi

Bu durum kendi tarzını oluşturmak anlamını taşımaktadır. Etek tercihi ile ilgili birçok internet adresinde bilgi verilmektedir. Bu bilgilerin hangi durumlarında hangi etek tercih etmesi gerektiğini ifade etmektedir.  Etek son dönemlerde ütü nedeniyle bayanlar tarafından çok sık olarak tercih edilmese de günümüzde etek giyimini benimseyen birçok insan kendine en uygun beden ve renkteki etek türlerini seçerek iş ve özel yaşamını rahat ve şık geçirmektedirler.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Etek giymek herkesin harcı değildir , yakışması ve fiziğe uygun bir etek giymek şarttır , zayıfsanız her türlü etek giyebilirsiniz bacaklarınız çok çarpık değilse elbette , ve kilolu iseniz de biraz daha bol etekler giymeye özen göstermelisiniz kilolarınızı gizlemenin yollarından birdir , eğer boyunuz kısa ise mutlaka üst parçadaki bluz gömlek vs. içine koymalısınız ve hatta emen hemen çoğu konbinlerde de öyle olmalı , Türk kadınları olarak ortalama boyumuz 165 boyunda olduğu için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu