Moda

Akdeniz İklimi Giyim tarzı

Akdeniz Tarzı

Yaşam tarzı , düşünceler , yaşanılan iklim sonucunda giyim tarzlarıda değişiklik gösterir. Giyim tarzı yaşamın ve düşüncelerin görüntüsüne yansımasıdır. Akdeniz iklimin insanın hayatına etkileri çok fazladır. Giyim tarzı  havanın sıcaklığı yüzünden daha ince kumaşlar , daha serin tutulacak kıyafetler tercih edilir.
Akdenizliliğin en önemli , can alıcı şartı “ özgürlük” . Sıkıcı şeylere gelemez, rahat ve kendileri gibi olmaları lazım. hayatlarında da ne zaman ne olacağı belli olmaz. Ruhlarıda öyledir.
Akdeniz için rahatlık şıklık demektir. Rengarenk elbiseler , özgür ve özgün kombinler , yaşam tarzlarını yansıtır.

Akdeniz insanlarıi ; rahat, cool ve ayakları yere basan tarza sahiptir.
akdeniz insanı güneşten maksimum derecede faydalanır . penye ağırlıklı giyinir çünkü her zaman kemikleri ısıtan bir güneş tepesindedir.
Güneş ışınları yansısın diye genelde beyaz giyinirler. Şortlar , atletler, sandaletler Akdeniz insanının dostudur.
Koyu renkler güneş ışınlarını çektikçeri için  Akdenizde her zaman açık renk giyilir.
Gözlük hayatınızın vazgeçilmezi olacaktır. Çünkü güneş yüzünden gözleriniz yaşarır , kızarır. Göz alerjisi olmanız kaçınılmazdır.
Mini şortlar , atletler, mini etekler , halhallar , bileklikler ,takılar ; Akdeniz insanının vazgeçilmez hayat parçalarından biridir.
Makyaj yapmaz Akdeniz insanı. Yüze ağır gelir , Yüzünüzde akar ve kötü görüntüye sebep olur. Akdeniz insanının makyajı bronz tenidir.
Keten kumaşlar , şileler , penyeler hayatlarının parçalarıdır.
Sıcacık insanlar , sıcacık hava, sıcacık görüntüler demek . İçiniz ısınır , Sımsıcak hayatınız giyimize yansır. Deniz demek Akdeniz demek , Akdeniz demek Deniz demek !

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu