Teknoloji

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

 

Bir süre önce Türkiye’de hizmete sunulan Apple Music kısa sürede rakip müzik hizmetlerini geride bırakmayı başarır.

Apple Music Hizmetleri

Apple Music hizmetleri öncelikle 3 aylık bir deneme sürümü ile hayata aktarılır. 3 aylık deneme sürümü ile birlikte bir anda Spotify, Deezer ve Tidal gibi uygulamaları geride bırakmayı başarır. İOS ana uygulamaya entegre olması ile birlikte de Apple kullanıcılarının en fazla tercih ettiği uygulamalardan biri olur.

Apple Music platformu oldukça geniş şarkı seçenekleri ile dinleyicilerin istediği şarkılara kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Genellikle müzik platformlarında, insanlar kimi zaman istediği tarz müziklere ulaşamaz. Bu nedenle de bu tarz uygulamalar bir süre sonra kişilerin ilgisini kaybeder. Geniş müzik yelpaze seçeneği ile Apple Music kullanıcıların aradıklarını buldukları adres olmayı sağlar. Ayrıca Apple Music uygulaması ile sadece platform üzerinden müzik dinlemenize gerek yoktur. Dilerseniz de uygulama, dinlediğiniz şarkıları .m4p formatında cihazınıza da indiriyor. Apple Music indirme işleminde şarkılar korumalı olarak cihazınıza iner. Bu da üyeliğiniz bittikten sonra bu şarkıları dinleyemezsiniz anlamına gelir.

Apple Music Şarkıları Nasıl Alarm Sesi Olur?

  • Apple Music şarkısını alarm sesi yapmak için öncelikle müzik uygulamasından istediğiniz şarkıyı Apple Music aracılığı ile aratın.
  • Apple Music uygulaması ile arattığınız şarkıyı “+” simgesini tıklayarak şarkının müzikler bölümüne kaydedilmesini sağlayın.
  • Şarkının müzikler bölümüne kaydedildiğinden emin olmak için cihazınızın müzikler bölümüne girin. Kaydettiğin şarkının üzerinde bir bulut işareti olacaktır. Onu tıklayarak şarkıyı iPhone cihazınıza indirin.
  • İndirim işlemi bittikten sonra alarm uygulamasını açın. Alarm uygulamasında bulunan “+” alarm kurmadan ses bölümünü tıklayın. Apple Music uygulaması üzerinden indirdiğiniz şarkıyı seçerek alarm sesini değiştirebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu