Moda

CAST AJANSIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ!

aypi
Aypi Ajans

Her an yaşantımızda olup da olduğunun farkına varmadığımız şeylerden biridir. Seyrettiğimiz bir filmde her şeyi bir bütün olarak görür, beraber değerlendiririz. Oyuncu süperdi, yönetmen işini iyi yapmış, yapımcı parayı hiç esirgememiş, mekân çok iyiydi, figüranlar bile hayatın kopyası gibi deriz. Hepsinin sonucunda da film süperdi deyip noktayı koyarız. Aslında görünmeyen kamera arkasında gizlenen bir parça vardır ki onun yokluğu puzzledan bir parçayı kaybetmiş etkisini verir ve o olmayınca da bütünü tam olarak görmemize engel olur. Bu parça Cast Ajans’tır. Cast ajans yapılmamış puzzle’ı birleştiren kurumdur. Başlangıçta her şey parça parçadır. Yönetmenin kafasında filmin olmazsa olmazları başoyuncularından tutun cafe de oturacak gençlerden, kavga edecek serseriden, evin küçük kızının köpeğine varana kadar tüm figüranlar sadece hayaldir. Bu kişilerin gerçeğe dönüşebilmesi için uygun oyuncuların bulunması gerekmektedir. Tam burada devreye Cast ajans girer. Yönetmenin kafasında ki hayal ürünü kişilerin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak oyuncuları bulur. Hayalin gerçek olması için oyuncu kadrosundan seçimler yapar. En doğru kişinin en doğru proje de yer almasını sağlar. Cast ajansın birleştirici gücü sayesinde en iyi yönetmen en iyi oyuncular bir araya gelmiş ve muhteşem bir güç ortaya çıkmıştır.

Cast Ajansın Çalışma Yöntemleri

  • Cast ajanslar önceden oyuncularını yüz yüze görerek seçiyordu. Bu insan popülasyonunun bu derece fazla olmadığı ve oyunculuğun bugünkü kadar rağbet görmediği zamanlar için uygun bir seçme yöntemiydi. Ancak günümüzde talebin çok fazla olması, teknolojinin ilerlemesi nedeniyle artık internet üzerinden halledilir oldu. Web adresinden önce oyuncu adayların başvuruları kabul edilir.
  • Hatırı sayılır başvuruların arasından kendisine uygun olanların profesyonel fotoğraf çekimleri yapılır.
  • Oyuncu adaylarının fotoğrafları cast ajans web adresinde yayınlanmaya başlanır.
  • Yeni projeler için oyuncu arayan yapımcı ve yönetmenler web adresindeki fotoğraflardan oyuncu seçimleri yapar.
  • Seçilen oyuncu adayları için cast ajansla görüşme yapılır.
  • Cast ajans sözü geçen adayla yapımcı firma arasında görüşme ayarlar.
  • Görüşme sonucu olumlu olduğunda oyuncu, yapımcı ve cast ajans arasında sözleşme yapılır.
  • Oyuncu ücretleri cast ajansa ödenir. Cast ajans bu ödeme üzerinden komisyon alarak oyuncuya ödemesini yapar.
  • Cast ajans bünyesine dâhil ettiği oyuncu adayların kendini geliştirmesine olanak sağlayan eğitim fırsatlarını da oyuncunun almasını sağlar.
  • Cast ajans başta tüm film projeleri olmak üzere, tanıtım, defile, dergi fotoğrafları için model ihtiyacını karşılar.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu