Dekorasyon

Dekorasyonda Tablo Kullanımı

DEKORASYONDA TABLO KULLANIMI

 

 

Kuşkusuz tablolar asıldığı ortamlardaki yaşayan kişilerin kültürel kimliklerini açığa vurur.Bu durumda da tablo seven kişiler,evlerinin dekorasyonlarını da göz önünde bulundurmak ve de tablolar arasında belirli bir uyumun olmasını unutmamalıdır.
Ayrıca,duvarları belli orantılı ölçülerle kaplanacak geometrik alanlar olarak düşünmememiz gerekirken,her mekanda kullanabileceğimiz tabloları asma ve gruplandırma kuralları olmazsa kişilerin beğenileri büyük rol oynar.
İlk önce tabloları gruplandırmak önemliyken insan gözünün iki uzak noktayı uyumlu olarak birleştirmesi özelliğine dayanılarak tabloları duvarlara asmak gereklidir. Bu arada da minik tabloların,her ne tarzda olursa olsun belli bir dizinle sıraladıklarında daha da değerlendiklerini unutmamak gerekir.
Evlerde genelde salonlarda,çalışma odalarında ve antrelerde tablo kullanımı oldukça yaygındır. Dubleks mekanlarda ise merdivenler tablolar için elverişli ortamlardır. Küçükten büyüğe doğru sıralanan tablolar özellikle daha gösterişli durmaktadır.
İster özgün tablolar olsun,isterseniz de kanvas tablolar olsun en iyi seçimi yapmak sizin dekorasyon stilinizi tamamlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu