Diyet

Her Evde Kolayca Yapılan Planck Egzersiz Çeşitleri

Her Evde Kolayca Yapılan Planck Egzersiz Çeşitleri

 

Planck egzersiz modelleri programı evde bile yapılabilmesi nedeniyle son zamanlarda moda olan bir programdır. Yapması oldukça kolay gibi gözüken fakat oldukça yorucu bir programdır. Öncelikle düz bir zemine ellerimi uzatarak duruyoruz. Tıpkı mekik pozisyonunda olduğu gibi bu şekilde yaklaşık olarak 1 dakika boyunca bekliyoruz. Kolay gibi görünen bu egzersizde 30 saniyeden sonra ellerimizin titrediğini ve karın bölgemizin de yanma meydana geldiğini hissedeceksiniz. Karın bölgemizde başlayan yanma kaslarımızın harekete geçtiği anlamına gelir. Bu pozisyonda 1 dakika boyunca bekledikten sonra yaklaşık 10-15 saniye arasında dinlenip nefes alıyoruz ve 2.Hareketemiz için hazırlanıyoruz. 2.hareketimizde ise alacağımız pozisyon şu şekildedir; ellerimizi dirsekten itibaren yere uzatıyoruz ve ayaklarımızı da parmak uçlarından destekliyoruz. Bu şekilde yaklaşık olarak 30 saniye boyunca bekliyoruz. Bu yaptığımız hareket sonucunda karın bölgemizde şiddetli bir yanma meydana gelir. Bu yanmanın nedeni alt karın kaslarımız çalışmaya başlamasıdır.

Planck Egzersizleri İle Hangi Bölgeler Çalışır

Planck spor modelleri ile beraber özellikle alt ve üst karın bölgeleri çalışmaktadır. Bu hareketin en önemli artısı bel çevremizde bulunan yağları yakarak kasa dönüştürmesi ayrıca da bel bölgemizde meydana gelen sarkmaları yok etmesidir. Bu hareket karın kaslarımızı çalıştırdığı kadar bacak kaslarımızı da çalıştırıyor ve bacaklarımızı güçlendiriyor. Bu egzersiz genellikle göbek bölgesinde yağlanma ya da sarkma olan kişiler için mükemmel bir program.

Program Ne Kadar Süre Yapılmalı

Oldukça kolay yapılan bu hareketleri günün her saatinde yapabilirsiniz. İsterseniz televizyon karşısında isterseniz bilgisayar karşısında rahatça yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey çalışmanın daha verimli olması için zamanla setler arasında ki dinlenme süresini kısaltın. Sizlerde bu hareketleri evlerinizde yaparak sağlıklı yaşama ilk adımlarınızı atın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu