Moda

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

 

Kilolu  bayanlar için oldukça büyük bir dert olmakla beraber, doğru kıyafetler tercih edilerek hem güzel hem de bakımlı görünebilir. Giyim sırasında dikkat edilecek birkaç ipucu sayesinde kilolar gizlenerek stil sahibi hoş ve çekici bir kadın olmak söz konusudur.

Kilolu Bayanlar İçin Giyime yönelik İpuçları

Kilolu bayanlar kıyafet tercih ederken öncelikle renk ve desen seçimin doğru yapmalıdır. Koyu renkler, her zaman fazlalıkları kapatan ve ince gösteren özelliğe sahiptir. Açık renk tercih edilecekse, tümüyle aynı renge ait farklı tonlar kullanılarak, devamlılık sağlanır. Böylece hem daha ince hem de uzun görünmek sağlanır.

Desenli kıyafetler,  kilolu bayanlar tarafından giyilecek ise; dikey çizgilerden oluşan elbiseler veya  renkli küçük desenli  kıyafetler tercih edilmelidir. Eğer kilolu bölge vücudun üst kısmına ait ise; üst kıyafetler düz renkli, alt kıyafetler desenli olmalıdır.

Kilolar ve fazlalıklar kalça bölgesinde toplanmış ise, koyu renkli pantolon ve etekler ile baskılı ve canlı bluz ya da tişörtler tercih edilmelidir.

Kilolu bir bayan pantolon giyecek ya da alacak ise; geniş paçalı pantolon ve jeanler tercih etmelidir. Spor kesim bir pantolon ya da jean üstüne hafif bol bir tişört giyip, tişörtün içene farklı renkte uzun ve dar bir atletle kombinlenmesi zayıf görünmesine katkı sağlar.

Kilolu Bayanlar İçin Doğru Aksesuar İle Zayıf Görünmek

Kilolu bir bayan, zayıf ve zarif görünmek için ayakkabı seçiminde topuklu ayakkabıları tercih etmelidir. Kalın ayak bileklerine sahip bir kadın, asla bantlı bir ayakkabı tercih etmelidir. Düz tabanlı ayakkabı giyilmesi gerekirse, zarif babetler tercih edilmelidir.

Kilolu bayanlar, kilolarını saklamak için canlı ve sade aksesuarları tercih etmeli; iri göğüslü kadınlar, göğüslerin arasında biten iri ve uzun kolye, broş kullanmamalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu