Sağlık

Nezleye Ne İyi Gelir?

 

Özellikle kış aylarında çok fazla görülen nezle için bitkisel çözüm yollarını denemeniz faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra başvurduğunuz hekimin önermiş olduğu ilaçları kullanarak da kısa sürede kurtulabilirsiniz. Nezle için oldukça faydalı olan ve birçok kişi tarafından bilinen nane limon tüketimini artırmanız kısa sürede bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Nezle olduğunuz zaman burnunuz da bazen kuruma ve bazen akıntı meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda deniz suyu ile burnunuza duş aldırmanız faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra c vitamini almaya dikkat edilmeli ve tavuk suyu tüketilmelidir.

Nezle İçin Bitkisel Çözüm

Her mevsim her yaşta bireyin başına gelebilecek olaylar arasında yer alan soğuk algınlığının en çekilmez etkisi nezledir. Nezleyi gidermek için ilk olarak ilaç tedavisini uygulamadan önce bitkisel çözüm yollarını denemeniz faydalı olacaktır. Nezleyi giderme yolları arasında yer alan bitkisel çözümlerin en başında nane limon ve ıhlamur bulunmaktadır. Bunun yanı sıra soğan kürünü de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Soğan hem hastalı önleyici hem de bağışıklık güçlendirici özelliği ile kısa sürede iyileşmenize yardımcı olacaktır. Meyan kökü ve ıhlamuru kaynatıp içerisinde bir kaşık bal ve limon koyarak bu karışımı tüketmeniz iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Nezle Neden Olur?

Soğuk algınlığının en kötü sonuçları arasında yer alan nezlenin birçok nedeni bulunmaktadır. Hava kirliliği ve mevsim değişikliği en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Mevsim geçişlerinde nezle olmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Düzensiz beslenme de nezle olmanızı sağladığından dolayı beslenmenize dikkat etmeniz ve c vitamini almaya özen göstermelisiniz. Nezleye ne iyi gelir konusunda sorun yaşayanlar için c vitamini takviyesini artırmak ve sebze meyve ağırlıklı beslenme tavsiye edilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu