Sağlık

Sağlıklı Karın Kaslarına Kavuşma Yöntemleri

Karın Kasları

Günümüzde birçok kişi karın kaslarına sahip olmak ister. Hatta bunun için birçok kişi spor salonlarına gider ve hatta evine büyük aletler alır. Fakat unuttuğumuz bir şey var ki karında buluna kasları kolayca forma girebilen kaslardır. Yani bu kaslarımı çıkarmak için evde kendi kendimize çalışmamız mümkündür. Yalnız bu evrede yediklerimize dikkat etmeliyiz. Çünkü aynı zamanda karın bölgemiz en kolay yağlanan bölümdür. Bunun için karbonhidratlı ve yağlı besinleri hayatımızdan çıkarıp bol proteinli besinleri besin listemize katmalıyız.

Evde Karın Kası Hareketleri

Bir karın bölgesi hareketi de şu şekildedir. Bir elimize bir ağırlık alacağız ve düz bir şekilde dururken belimizi ağırlığı tuttuğumuz ele doğru yatırıp bekleyeceğiz. Bu hareket ile amaçlanan şey yan karın kaslarını çalıştırmaktır. Bu hareketi her iki el içinde yapacağız. Bu hareket yan karın kaslarımızıbelirgin hale getirecektir.

Karın Kasları İçin Yapılması Gereken En Önemli Antrenman Modeli

Karın programı tamamen karın bölgesine hitap eden bir programdır. Öncelikle çalışmaya ilk olarak mekik çekerek başlayacağız. Yalnız mekik çekerken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta vücudumuzu tamamen yukarı kaldırmamak olacaktır. Çünkü vücut yukarı kalkarsa hem sağlığımız için tehlikeli hem de karın kaslarının gelişmesine engel. O yüzden mekik çekerken oldukça yavaş hareket edeceğiz ve omuzlardan destek alarak vücudumuzu yalnızca karın bölgemize kadar getireceğiz. Bu hareketleri düzenli olarak sizlerde evlerinizde yaparak sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu