Dekorasyon

Salonlara ayna yakışır mı ?

 

Ayna yüzyıllardır güzellik denilince akla gelmektedir. Tüm odaları süsleyen aynalar salonların da vazgeçilmezidir. Salonlardaki en güçlü kombin tamamlayıcı olan ürünler aynalardır. Klasik , modern, büyük ve küçük olmak üzere tüm salonlara aynalar konulmaktadır.

Salonlarda aynalar nerelere konulur?

Salonlarda aynalar daha çok konsol üzerinde kullanılmaktadır. Konsol üzerine bitişik bir şekilde konulabileceği gibi duvara monta edilmiş şekilde de kullanılabilmektedir.
Diğer bir kullanım yeri de yemek masalarının bulunduğu kısımdır. Salonlarda yemek masalarının olduğu kısımlarda genellikle duvar kağıtları kullanılamaktadır. Duvar kağıtları üzerine monta edilmiş aynalar yemek masalarına da ayrı bir şıklık katacaktır.
Salonlarda kitaplık şeklinde dolaplar ya da raflar bulunabilmektedir. Rafların kenarlarındaki kısımlara ya da kitaplıkların kapaklarına aynalar yaparak yansıma sayesinde hoş bir görüntü elde edilebilir.
Salonlardaki çalışma masalarının üzerine konan aynalarda masaların görüntüsüne şıklık katacaktır. Odanın havasını değiştirecektir.

Salonlarda kullanılan aynaların önemli bir sırrı salonları olduğundan daha geniş göstermesidir. Yansıma özelliğiyle bunu başarabilmektedir.

Hangi tür aynalar tercih edilir?

Daha çok modelli aynalar tercih edilmektedir. Düz aynalara bakış odaya daha hoş bir görüntü vermektedir.
Yemek masalarının önündeki duvarın büyük çoğunluğunu kaplayan yuvarlak, kenarı altın rengi kaplamadan oluşan aynalar yemek masasını daha güzel gösterecektir.
Konsol üzerinde bulunan art arda kare şeklinde ya da kalp şeklinde ilerleyen aynalar salonların daha sempatik görünmesini sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu