Moda

2015’İN MODA RENGİNE MERHABA DEYİN: ‘MARSALA’

 

2015-2016 sonbahar-kış modasına hızlı bir giriş yaptığımız ve modaya yönünü belirleyen ünlü moda haftalarının birbiri ardına yapıldığı şu günlerde herkesin merak ettiği bir soru:  ‘Bu sezon hangi renkler moda?’

Pantone Renk Enstitüsü her yıl olduğu gibi 2015 yılının da moda rengini belirledi: Marsala. Ve bu renk özellikle sonbahar-kış modasına damga vurdu diyebiliriz. ‘Doğal, güçlü ve toprağımsı şarap kırmızısı’ olarak tanımlanan bu renk güçlü ve iddialı duruş isteyenler için güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sadece kıyafetlere değil aksesuar ve makyaj malzemelerine de yön veren bu rengi kombinlemek için stil önerilerine göz atalım:

MARSALA KIRMIZISINI SİYAHLA BOĞMAYIN!

İlk stil önerimiz marsala kırmızısını siyahla boğmamak. Bu renk zaten yeterince ağır ve güçlü bir renk olduğundan siyahla onu daha da karamsar hale getirmek yerine biraz daha farklı olalım.

MODACILARIN TAVSİYESİ: TON-SUR-TON

Modacıların bu rengi kullanırken tavsiye ettikleri şey ton-sur-ton yani baştan aşağıya aynı rengi giyerek kullanmaktır. Marsala kırmızısı için bu tarz oldukça şık ve iddialı bir görünüm oluşturur.

Fakat bu sizin için ‘aşırı’ gelirse tavsiyemiz yeşil ve ten rengi ile birlikte kullanmanız olacaktır.

Anahtar tavsiye: Marsala kırmızısını gri, camel ve sarıyla kombinleyerek hem sıcak ve hareketli hem de farklı bir tarz oluşturabiliriz.

TON-SUR-TON
TON-SUR-TON
TON-SUR-TON
TON-SUR-TON
TON-SUR-TON

AKSESUAR TAKVİYESİ: MARSALA& ALTIN SARI

Marsala kırmızısının yanına yakışan ve onu bambaşka bir havaya sokan renklerden biri: altın sarısı.

Özellikle marsala kırmızısı rengini aksesuarla güçlendirmek isteyenlerin tercihi olduğu gibi bu rengi gece kıyafetlerinde kullanacak olanların da kurtarıcısıdır.

MARSALA& ALTIN SARI
MARSALA& ALTIN SARI
MARSALA& ALTIN SARI
MARSALA& ALTIN SARI
MARSALA& ALTIN SARI

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu