Gebelik

Çatlaklar için çözüm

Çatlaklar için çözüm

Siz değerli ziyaretçilerimize bu yazımızda, hamilelik dönemlerinde göbek, karın, basenler ve kollardaki kilo alışını, daha sonra vereceklerini düşünmedikleri için önemsemeyen, bu nedenle de oluşan çatlaklardan şikayetçi olan bayanlar için bazı önerilerde bulunacağız.
Sorunsuz bir şekilde doğumu gerçekleştirip, bu ana kadar olan streslerini üzerinden atan bayanlar için, sıradaki sorunlardan birisi doğum sonrası oluşan çatlaklarla nasıl baş edeceklerine kafa yormalarıdır.
İşte biz de, bu konudaki gelen yoğun sorulara cevap arayışına girdik ve sizler için muhteşem bir yazı hazırladık.

 

Çatlaklar için çözüm

Doğum esnasında oluşan çatlaklarınızı, doğum snrasında gidermek için bitkise bir öneride bulunacağız.
Aktarcılardan, büyük marketlerden veya internet üzerindeki birçok siteden alacağınız bazı bitkisel yağların karışımını doğum sonrasında çatlak oluşan bölgeye uygulayarak, bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
Ancak bu aşamada oldukça sabırlı bir zaman dilimi sizi bekliyor olacaktır.
Şimdi gelelim çatlaklarınızı iyileştirmek için ihtiyacınız olan bitkisel yağların listesini çıkarmaya.
Badem, kakao, kayısı, kantaron, zentinyağı, çörek otunun yağını 1’er kaşık karıştırıp uygulamanız halinde çatlaklarınız da ki görünüm daha hafif bir hal alacaktır.

Bu yağlar, gebelik esnasında çatlakların henüz oluşmamış halinde de önerilse de, bu durumlarda uzman bir doktordan bilgi almanız daha faydalı olacaktır.
Eğer bir problem olmadığı söylenirse siz de aynı karışımı yemek sonrasından itibaren karın bölgenize uygulayabilirsiniz.
Ancak herhangi bir alerjik durumla karşılaşırsanız, kaşıntı veya kızarıklık görürseniz hemen kullanımı kesip, yine doktorunuza danışmayı unutmayın.
Sonuç olarak görünümden daha çok kendi sağlığınız ve bebeğinizin sağlığı daha önemli olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu