Moda

2022 Senesinde Hangi Renkler Moda Olacak?

2022 Senesinde Hangi Renkler Moda Olacak? 2022 yılının gelmesi ile birçok alanda ki trendler belli oldu. Cilt bakımı, ev dekorasyon ve 2022 yılında en çok tercih edilecek olan renkler oldukça merak konusu oldu. Peki yaz aylarına doğru yaklaşırken hangi renkler ön planda olacak?

2022 Senesinde Hangi Renkler Moda Olacak?  2022 yılının yaz ayında en çok hangi renkler tercih edilecek? Sizlerde 2022 yılının en çok tercih edilen renklerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

2022’de Hangi Renkler Moda Olacak?

2022 yılının kış ayları daha çok koyu renklerle geçmişti. Toprak tonları, karamel tonları en çok tercih edilen renkler arasındaydı. Önümüzde ki günlerde daha çok sarı, pembe, leylak, bej ve krem rengi gibi daha açık renkler tercih edilecek. Özellikle dünya üzerinde her yıl, renk belirlemesi yapan Pantone şirketi 2022 yılının rengini Veri peri adında mavi tonlu bir renk belirledi. Şirket mavi tonunu kırmızı renk ile harmanlayarak yepyeni bir renk elde etti.

2021 yılının kış aylarında kızılcık kırmızı, kahverengimsi koyu kırmızı, şeftali renkleri, turuncular, kiremit rengi, yeşil zeytin rengi, yağ yeşili ve kahverengi rengi oldukça viral olmuştu. Bu renklerin birçoğu 2022 yılında da kullanılmaya devam edilmişti. Bu renklere ek olarak mavi tonları, keskin kırmızılar, açık ve koyu renk ekru tonları da tercih edilmişti.

Özellikle yaz mevsiminde tercih edilen fuşya ve kobalt maviş de bu akıma katılarak en çok tercih edilen renkler arasına girecek gibi duruyor. Kış mevsiminde en çok tercih edilen renkler arasına giren pudra ve ekru renkleri bu serisini devam ettirecek gibi duruyor. Sade tonları tercih eden moda tutkunları ise daha çok açık maviler, lavanta tonları ve vanilya renklerini tercih etmişlerdi.

Son dönemlerde yaz kış göreceğimiz en temel renk ise gri oldu. Özellikle palazzo tarzı geniş kesim pantolonlarda da en çok tercih edilen renklerden biri oldu. Özellikle iç giyimde de en çok tercih edilen renklerden birisi olan gri rengi kışın kazaklarda ve eşofmanlarda da bolca görmüştük. Bu seriyi bozmayarak iç giyimde ve geniş paça pantolonlarda da yaz mevsiminde de sıklıkla göreceğiz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu