Dekorasyon

Balkonlar Çiçek Açsın

Yazın gelmesiyle birlikte komşularınızda gördüğünüz rengarenk çiçekler sizin de evinizi süslesin istiyorsanız dekorasyonda çiçek kullanımı hakkında bilgi edinmeniz gerekir.

Birbirinden renkli çiçeklerin bakımının zor olduğunu düşünüyorsanız kolay yetişen çiçekler tercih edebilirsiniz. Bahçede, balkonda ya da evinizin penceresinde kullanacağınız çiçeklerin bakımın zor olduğunu düşünüyorsanız aslında çok basit olan sardunya, sümbül gibi çiçekleri tercih edebilirsiniz. Kolayca büyüyen ve bakımı kolay olan çiçek çeşitlerini kullanarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Çelik ile yetişmek birçok kişinin ilk tercih ettiği yetiştirme şeklidir. Çok iri bitkileri ya da küçük çiçeklileri tercih etmek istediğinizde çıkan fidelerin kısa sürede dikilmesiyle bahçenizi renklendirebilirsiniz.

Dekorasyonda Çiçek Kullanımı

Dekorasyonda çiçek kullanımı son dönemde dikkat çekmektedir. Çiçek modellerini tercih etmek istediğinizde evinizin rengine uygun olmasına özen gösterebilirsiniz. Taze çiçek kullanmayı sevenler için günlük çiçekler tercih edilebilir.

Dekorasyonda çiçek tercih edenler, yeşil bitkiler ve çiçek açan modeller arasından fakrlı ürünler tercih edebilir. Ancak çok fazla çiçek ortamın havasını rahatsız edeceği için daha az çiçek kullanılması uygun olacaktır. Balkon ve bahçe için uygun olan çiçekler zakkum, hanımeli, akşam sefası gibi çeşitler olabilir. Bununla birlikte tercih edilen çeşitlere alerjinizin olmaması son derece önemlidir.

Hangi Çiçekleri Tercih Etmelisiniz?

Evde bakmaya uygun olan sarı nergis, hazeran, godetya, tatlı bezelye gibi çiçekler mevsimlik çiçekler olarak bilinmektedir. Bu çiçekleri tohum şeklinde kullanarak ekebilirsiniz. Çelik ve kök sürgünlerle de kolay biçimde bu çiçekleri ekip kullanabilirsiniz. Bazı çiçekler, dayanıklı olan çiçeklerdir. Bunların yaz ortalarında çiçeklendiği bilindiği için Nisan ayında ekilmesi gerekir. Her çiçeğin ekim dönemi farklıdır. Bu yüzden çiçek bakımı konusunda biraz bilgi sahibi olmanız uygun olacaktır. hercai, aslanağzı ve haseki küpesi gibi küpe çeşitleri kullanabilirsiniz. Bu çeşitler, dekorasyonda çiçek kullanımı için son derece uygundur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu