Dekorasyon

Banyolar İçin Dekoratif Fikirler

Banyolarda şık görüntü oluşturmak için birçok öneri dikkate alınabilir. Daha ferah ve göz alıcı banyolarla kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Aynadan İşe Başlayın

Banyolar için dekoratif fikirler  ayna ile beraber özdeşleştirilebilir.  Bir mekan içerisinde ayna faktörü önemli bir belirleyicidir. Bunun nedeni de  aslında kattığı anlam gibi düşünülebilir. İnsanlar aynalarda kendilerini görür ve bunu da iyi bir aynada görmek daha iyi bir his oluşturabilir. Bu nedenle banyonuzda şık bir değişiklik yapmak, dekorasyon açısından artı elde etmek istiyorsanız aynanızı olandan daha güzelle deiştirebilirsiniz.

Süslemelerin Olduğu Bir Raf Ayarlayın

Banyo dekorasyonu yaparken öneriler içinde süslemelere önem vermek istiyorsanız duvarın uzunlamasına kaplayacağı bir alanda süsleme raf ayarlayabilirsiniz. Bu alandaki rafların içine havlular,  değişik taşlar, mum gibi malzemeler, ya da kendi beğendiğiniz dekorasyon malzemeleri eklenebilir.

Küvet Etrafındaki Detaylara Önem Verin

Küvetli bir banyonuz varsa banyo dekorasyonu eğlenceli hale gelebilir. Küvetinizin etrafında güzel birkaç dokunuş yaparak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.  örneğin küvet yanındaki fayanslara özen işlemeler eklenebilir ve bu alan daha süslü hale getirilebilir. Küvet kenarlarındaki dar çıkıntılar da bu süslemelerle kaplanabilir.

Fayanslara Renk Katın

Fayanslar banyoların vazgeçilmezleridir ve bu alanlarda değişikliğe gidebilirsiniz. Örneğin farklı renkleri düzenli aralıklarla zemine yerleştirebilirsiniz.  Bu renklilik potansiyel olarak bir değişik hal oluşturur ve dekorasyon artısı sağlar. Eklemelerle de şık görüntülenen bir banyo olması mümkündür.

Mobilya Kullanın

Banyo içerisinde dolap kullanmak, ahşap görüntülü malzemelere yer vermek epey iyi bir dekorasyon artısı sağlar. Bu nedenle mobilyalar konusunda eğer dolap imkansızsa aksesuarlarda titiz davranarak iyi sonuç alabilirsiniz. ancak buhara dayanıklı ürünler olması epey önemlidir. Banyoların  nemli alanlar olduğunu unutmamak gerekir. Ürün alırken buna önem vermek gerekir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu