Güzellik

Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Makyaj yaparken en çok dikkat etmesi gerekenlerin başında beyaz tenli kadınlar gelir. Çünkü yapılacak küçük bir hata hemen belli olarak kötü bir görünüme sebep olur.

En iyi makyaja sahip olmak için beyaz tenli kadınlar nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtı pek çok kadın tarafından merak edilir. Yapılan hatalı makyajlar kusurların daha fazla ortaya çıkmasına sebep olur. Bu nedenle ilk olarak doğal bir makyaj tarzı benimsenmelidir. Beyaz tenlerde bu tarz makyaj daha hoş duracaktır.

Beyaz tenli kadınlar için makyaj yaparken en önemli nokta fondöten seçimidir. Seçim yaparken porselen ve melek renkleri seçmek daha iyi olacaktır. Bu sayede fondöten ile gözler birbiriyle uyumlu görünecektir. Cilt ile eşleşmeyen fondötenler kullanmamaya özen gösterilmelidir.

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Makyaj

Beyaz ten için makyaj yaparken toprak renginde far kullanılması önerilir. Nötr duran bu renkler yerine parlak renkler kullanmak hoş olmayan bir görüntüye yol açacaktır. Buna ek olarak rimel seçiminde ise seçim koyu renklerden yana olmalıdır. Belirgin hale gelen kirpikler yüzün daha farklı bir ışığa sahip olmasını sağlar. Açık renk rimel sürmek gözü arka plana atacaktır.

Beyaz tenli kadınlar için makyajda önemli noktalardan biri de eyeliner tercihidir. Gözleri ortaya çıkarmak ve çarpıcı bir görünüm elde etmek için gri ve kahverengi eyeliner kullanılabilir. Buna ilaveten siyah renk de kullanılabilir ancak burada aşırıya kaçılmaması önemlidir. Gözleri daha büyük göstermek adına gözün iç kısımlarına siyah sürülebilir. Beyaz yende kusurlar daha fazla belli olduğundan dolayı iyi bir kapatıcıya ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra allık seçiminde ise toprak tonlarını kullanmaya özen gösterilmelidir. Bu önerilere dikkat edildiğinde beyaz tenler için kusursuz makyaj ortaya çıkacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu