Dekorasyon

Dekorasyonda Resim Çerçeveleri Nasıl Kullanılabilir?

 

Dekorasyonda Resim Çerçeveleri Nasıl Kullanılabilir?

Ev dekorunun en hoş detayları arasında yer alan çerçeveler, sevdiklerimizi,  özlediklerimizi, en güzel anlarımızı  mekanlarımızda yaşatıyor! Bakarken huzur veren, duygulandıran, misafirlerimizin en çok ilgisini çeken fotoğraflarımız, birbirinden şık dekoratif çerçeveler içinde mekanların yüzünü değiştiriyor.
Mekanlarda resim çerçeveleri nasıl kullanılabilir?
Mekan konseptinize uygun çerçeveler kullanın
Resim çerçeveleri, çoklu çerçevelerden, modern tasarımlara, spor modellerden, sevimli tarzlara kadar oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Eğer dekorasyonunuzda resim kullanmak istiyorsanız, mekanın dekor konseptine uygun bir model seçmelisiniz. Oturma odalarında çoklu spor çerçeveler kullanırken, yatak odanızda  daha romantik tasarımları seçebilir, vintage salon konseptiniz için eskitme bir model düşünebilirsiniz.

Çerçevenin renk ve desenlerini de konseptinize uygun seçmeye dikkat edin. Koyu renk bir salon konseptini, açık renk çerçevelerle hareketlendirebilir; sade bir oturma odası tasarımınızda yan sehpanıza yerleştireceğiniz kırmızı ve spor bir çerçeve ile mekanda şık bir dokunuş gerçekleştirebilirsiniz.
Çerçeveyi kullanacağınız mekanın genişliğini göz ardı etmeyin
Dar bir oturma odasında, büyük ebatlarda çoklu bir duvar çerçevesi mekanı daha da dar gösterecektir. Benzer şekilde geniş bir mutfakta, duvara asacağınız mini bir resim çerçevesi, mekanda adeta kaybolacaktır. Geniş mekanlarda daha geniş yüzeyli çerçeveler seçebilirsiniz. Ayrıca dar odalarda mas üstü çerçeveler, duvar çerçevelerine göre daha hoş  duracaktır. Duvarda çoklu çerçeveleri konseptinize uygun tarzda duvarda dekoratif olarak kullanabilir, mini tekli çerçeveleri yatak odalarınızda  düşünebilirsiniz.
Resim çerçeveleri konseptinizi sade bırakın
Masada ya da duvarda kullanacağınız resim çerçeveleri ile oluşturacağınız konseptlerin çevresinde çok fazla dekor ürünü kullanmamanız gerekir. Vitrinde, komodin, masa gibi yüzeyler üzerinde resim çerçeveleriniz yüzey dekorunda merkezde olmalı, öne çıkmalıdır. Duvarda özellikle geniş yüzeyli çoklu çerçeveler tek başına kullanılmalıdır.
Çocuk odaları için özel tasarımı çerçeveler kullanın
Çocuk odalarının sevimli havasına uygun, çocuklar için tasarlanmış özel resim çerçeveleri seçin. Pelüş resim çerçevelerini seçerken, çerçevedeki karakter ya da renklerin çocuğun cinsiyetine uygun olması gerektiğini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerektiğini de unutmayın. Genç odalarında çerçeve ve resim tercihlerini ise gence bırakmakta fayda var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu