Dekorasyon

Dekorasyonda Gergi Tavan İhtişamı

 

Dekorasyonda Gergi Tavan İhtişamı

 

Tavanlara özel bir uygulama olarak karşınıza çıkan gergi tavan sistemi gelişen teknolojinin mimari tasarım harikalarıyla bütünleşmesiyle dekorasyonda gergi tavanın ihtişamını beğeninize sunmaktadır. Modern mimari anlayışında iç mekanlara estetiğin yansıtıldığı günümüzde gergi tavan sıkça tercih edilen bir dekorasyon ürünü olarak yerini almıştır. Farklı bir aydınlatma ile esnek kullanım alanı bulunan gergi tavan, günümüzde artık evlerde de kolaylıklı uygulanabilmektedir.

 

Gergi Tavan Uygulama Alanları

Esnek uygulama özelliğiyle ilk zamanlar lüks ve gösterişi mekanlarına yansıtmak isteyen işletme sahipleri tarafından tercih edilen gergi tavan gün geçtikçe evlerin de dekorasyonda vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Lokantalardan alışveriş merkezlerine, kafe ve hastanelerden otellere kadar pek çok yerde ihtişamı gözler önüne sermektedir.

 

Kişilerin tercih ve zevklerine göre evlerde yatak odası, oturma odası, çocuk odası, mutfak, salon gibi evin bölümlerinde tercih edilebildiği gibi banyo ve antrelerde de tercih edilebilmektedir. Uygulama alanı genişliği ile mekanlarınıza farklı ve estetik bir görünüm kazandıran gergi tavan, yaşanılası bir mekanda iç huzuru sağlayacak önemli ayrıntılardan olacaktır.

 

Gergi Tavan Özellikleri Nelerdir

Hemen her türlü tavan sistemine uyumlu şekilde uygulanabilen gergi tavan montaj işleminde kolaylığı ve pratikliği beraberinde getirmektedir.

 

Tek parça halinde rahatlıkla 50 metreye kadar uygulanabilen bu sistem, su ve nemden etkilenmez ayrıca toz tutmama özelliğiyle de kolaylıkla temizlenebilmektedir.

 

Esnek yapısı darbelere karşı dayanımını arttırmaktadır.

 

Microsober dokuda hazırlanan gergi tavan ses yalıtımını en iyi şekilde sağlayarak akustik bir ortam sunmaktadır.

 

Özellikle yangından etkilenmeyerek mekanlarınızda olması muhtemel bir yangın anında koruyucu nitelik taşıyabilmektedir.

 

Montaj kolaylığı ile ihtiyaç duyulması halinde herhangi bir kirliliğe yol açmadan yerinden sökülerek kolaylıkla başka bir yere monte edilebilmektedir.

 

Boya ve bakım gerektirmeyen ürün antibakteriyel yapısı ile görselliğini ilk günkü gibi sağlıklı bir şekilde koruyabilmektedir.

 

Isı izolasyonunu en iyi derecede sağlayabilen gergi tavan sistemi, özellikle kış aylarında ısınarak yükselen hava kütlesinin dışarı çıkmasını engelleyerek ortamın sıcak kalmasını sağlayabilmektedir.

 

Dairelere yapılan normal tavanla aşağı yukarı aynı maliyeti bulan gergi tavan bu özelliği sayesinde de tercih sebebi olabilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu