Moda

DOLAP DÜZENİ

Dolap düzeni

Yazlıklar gelsin kışlıklar gitsin artık dolapları düzenlemenin zamanı geldi hanımlar. Dolapları düzenlemek için pratik öneriler bu yazıda. Siz de dolap düzenleme zamanlarında canınızı sıkanlardan mısınız? Sıkılmaya gerek kalmadan pratik önerilerle rahat edeceksiniz ve çok daha düzenli olacaksınız.

PRATİK YÖNTEMLER

Öncelikle tüm giysilerinizi bulunduğu yerden gözünüzün önüne çıkartın. Tüm giysilerinizin ne olduğunu görmek daha net seçim yapmanızı sağlayacaktır. Tek tek giysilerinizi ayırırken dikkat etmeniz gereken öncelikle giymedikleriniz olacaktır. Şimdi iyi bir karar verin ve kullanmadıklarınızı ayrın hatta kullanabilecek birilerine vermek üzere ayırın. Bunu yaparken başkalarına veremeyeceğiniz yırtık lekeli giysiler olabilir bunu düşünerek ayırırsanız çok daha iyi olur.

Eğer yazlık giysileri dolaplarınıza koyacaksanız işiniz daha rahat olacaktır nedeni ise yazlık giysilerin daha ince ve hafif olmasıdır. Dolayısıyla çok daha az yer kaplayacaktır.

Hurçlar en büyük yardımcılarımızdır. Kolaylık için düzgün ve temiz bir şekilde yerleştirmenizi öneririz. Hurçlar yerleştirilirken örneğin kazakları ve pantolonları kendi aralarında gruplandırırsanız daha sonrasında bulmakta zorluk çekmezsiniz.

Tadilat olacak giysilerinizi ayırmanız da yararlı olacaktır. Gerektiği zamanlarda kullanacağınız giysilerinizin sorunlu olmaması önemlidir. En çok giydiğiniz kıyafetleri ön planda bulundurmakta fayda var. En çok giyilenler en ulaşılabilir yerde olursa kısa zamanda hazırlanabilir ve gideceğiniz yere de geç kalmazsınız.

Gömlek ve pantolonları ütülü olarak asmalısınız. Hem daha düzgün görünür, hem de hazırlanıp çıkmanız pratikleşir. Renklerine göre geçişlerle de aradığınız kıyafetleri daha hızlı bulabilirsiniz. Haydi dolap düzenlemeye başlayalım, kolay gelsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu