Gebelik

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Heyecanla beklediğiniz bebeğiniz yolda ve siz ne yapacağınızı şaşırmış durumdasınız. Ortalama olarak yaklaşan doğum tarihinden dört beş hafta önce bebeğinizin ve sizin çantanız hazır olmalıdır. Zira hazırlıksız yakalanmak istemezsiniz. Bu dönemde anneler çok heyecanlı olduklarından kafa karışıklığına sebep olan birçok ürünü çantalarına koymayı düşünebilirler. Bu gereksiz yükten kurtulmak için yazımızı okumalısınız. Şimdi dikkatimizi toplayalım ve nelere ihtiyacımız var bakalım.

Önceliklerim neler olmalı?

Bebeğiniz öncelikli olacaktır ama bu arada kendiniz içinde bir şeyler hazırlamalısınız. Bunları da yazımızın sonunda paylaşacağız. Bebeğinizin doğumdan sonra giyebileceği yeni doğan takımıyla işe başlayabiliriz. Bebek takımları yıkanmalı ve ütülenmelidir. Bebeğinizin ilk giysileri olacağından hijyen açısından önem taşımaktadır. Yıkadıktan sonra ütüleyin ve bir tülbendin içine sarın. Hazırladığınız valize yedekli almanızda yarar var.  Bunun dışında sizden isteyecekleri ikinci şey ise bebek bezidir. İstediğiniz marka ve fiyatta bulabileceğiniz bu ürünleri birçok yerden temin edebilirsiniz. İlk günlerde çok fazla giden bezler gün geçtikçe giderek azalıyor aklınızda bulunsun. Gerekli bir diğer şey ise bebek bezinin pişik yapabileceği önce bir paket deneyin ve sonra karar verin. Mevsimine göre ince bir battaniye de alabilirsiniz. Bebeğiniz bu dönem en çok size ihtiyaç duyacaktır.

Sıra geldi sizin almanız gerekenlere. Rahat emzirebileceğiniz bir gecelik ya da pijama takımı bunlardan biri. Hatta yedekli almanızda yarar var. Şimdi ki annelerin bir özelliği de yanında makyaj malzemeleri götürmeleridir. Taç saçlara hemen şekil vermek için ideal ürünlerden biridir. Tarak almayı da unutmayın. Şiş ayaklarınızın rahat etmesi için terlik almalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu