Sağlık

Erkeklerde Saç Dökülmesi

 

Erkeklerde saç dökülmesi çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi beslenme konusudur. Sağlıklı bir şekilde beslenerek saç dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle genetik sorunlardan dolayı meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra stres ve aşırı üzüntüde önemli bir yere sahiptir. Saç dökülmesini engellemek oldukça zordur. Fakat dökülme hızını ilaç tedavisi ile en aza indirebilirsiniz. Erkeklerde meydana gelen saç dökülmesi durumlarında saç ekimi gerekmektedir. Uygun bir tedavi ile saç ekimi yaptırarak sizde güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Dökülmesine İlaç Tedavisi

Saç dökülmesini tamamen ortadan kaldırmak oldukça zordur. Bu nedenle saç dökülmesi hızını ve yoğunluğunu azaltma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Saç dökülmesi hızını azaltmak için ilaç tedavisini uygulamanız gerekmektedir. Fakat ilaç tedavisinde de sağlık açısından uygun olup olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri iyi bir şekilde araştırılarak uygun olan ilaçlı tedavi yöntemini uygulamanız gerekmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle genetik sorunlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenlerde erkeklerde saç dökülmesi durumunda saç ekimi yaptırmanız gerekmektedir. Saç ekimi lokal anestezi ile yapıldığından dolayı hiç acı çekmeden bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Erkelerde Saç Dökülmesi Nedenleri

Erkeklerde saç dökülmesinin temel nedenleri arasında genetik sorunlar bulunmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi olan androgenetik alopeside çoğunlukla kalıtsal olmaktadır. Erkekler saç dökülmesini anne ve babanın soy ağacında bulunan akrabalarından almaktadırlar. Bunun yanı sıra erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri arasında düzensiz beslenme de bulunmaktadır. Testosteron hormonunda meydana değişiklikler de erkeklerde saç dökülmesine neden olmaktadır. Saç dökülme tedavisi için uzman bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Saç ekimi için doğru zamanı seçerek sizde kısa sürede saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu