Dekorasyon

ESKİ BAHARAT RAFINI KİTAPLIĞA ÇEVİRME

ESKİ BAHARAT RAFINI KİTAPLIĞA ÇEVİRME

 

Evde eski bir baharat rafı var ama atmaya da kıyamıyorsunuz. O zaman eski baharat rafını, çocuğunuz için ufak bir kitaplığa dönüştürebilirsiniz. Bu nasıl mı olacak?

Öncelikle eski baharat rafı mutfaktaki asılı olduğu yerinden dikkatli bir şekilde sökülür. Daha sonra baharat rafının üzerinde çivi kalmış mı diye dikkatli bir şekilde kontrol edilir ve kalan çiviler varsa rafa zarar vermeyecek şekilde sökülür.

ESKİ BAHARAT RAFINI KİTAPLIĞA ÇEVİRME

Baharat rafları genellikle dört raf şeklinde ve birbirine eklenerek yapılır. Bu nedenle baharat raflarının kitaplık rafı haline gelmesi için eklenme yerlerinden dikkatlice ayrılması gereklidir. Böylelikle dört raflı kitaplık elde edilmiş olacaktır. Baharat rafları eklenme yerlerinden ayrıldıktan sonra vernik ile vernik rafa iyice yedirilerek verniklenir ve verniğin kuruması beklenir. Baharat rafı tercihe göre vernikli kullanılabileceği gibi çocuğunuzun istediği bir renge de boyanabilir. Sıra artık baharat rafından elde edilmiş yeni kitaplık raflarını çocuğunuzun çalışma masasının önündeki ve yanındaki duvarlara monte etmeye gelmiştir.

ESKİ BAHARAT RAFINI KİTAPLIĞA ÇEVİRME

Yeni kitaplık raflarını monte işleminde matkap gibi delici aletler kullanmanız raflara monte esnasında zarar verme riskinizi en alt seviyeye indirir. Monte işlemini de tamamladıktan sonra baharat rafı kullanılarak elde edilmiş olan çocuğunuzun yeni kitaplığı kullanılmaya hazır hale gelir. Bu işlemin en büyük faydası ise kitapların çocuğun masasında fazla yer kaplamasının ve etrafta dağınık durmasının önüne geçmiş olmasıdır. Ayrıca kitaplık raflarından birine kalemlik asarak çocuğunuzun kalemlerinin de dağınık durmasının önüne geçebilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu