Moda

Evde Runner Takımı Nasıl Yapılır?

Evde kullanmak veya çeyize koymak için evde runner takımı yapmak isteyen üçgen veya dikdörtgen şeklinde farklı modelleri tercih edebilirler.

Mağazalarda görülen parçalar arasında özellikle runner tercih edilebilecek seçeneklerden biridir. Üçgen veya dikdörtgen şeklinde hazırlanmış olan modeller kullanıcıların zevklerine uygun şekilde seçim yapmasını sağlamaktadır. Hazır almak yerine evde runner takımı nasıl yapılır? Diye düşünenler farklı kumaşları kullanarak kullanabilecekleri şekilde runner takımı hazırlayabilirler.

Kolay ve pratik şekilde uygulanacak olan sayesinde sizlerde kendi zevkinize uygun şekilde hazırlayacağınız ev yapımı runner takımı kullanabilirsiniz. Masa üzerinde özellikle durusu nedeniyle tercih edilmekte olan parçalardan biridir. Bu nedenle hem dekorasyonunuzu güzelleştirmek hem de misafirlerinize etkileyici sunumlar yapabilmek adına kullanabileceğiniz parçaları arasında yer almaktadır.

Dikdörtgen Runner Takımı Hazırlama

Dikdörtgen şeklinde hazırlanacak olan runner için birbirinden farklı tül veya taş seçeneklerini kullanabilirsiniz. Sade ya da gösterişli olması için tercih edeceğiniz taşlar, tüller veya farklı detaylar kullanılabilir. İlk aşamada öncelikle dekorasyonuna uygun şekilde tercih edeceğiniz farklı renklerdeki kumaşları kullanabilirsiniz.

Kumaş seçimini yaptıktan sonra masa ölçüsüne göre kenarlardan yaklaşık olarak 5 cm kıvırma payını bırakarak dikdörtgen şeklinde kesilmesi gerekiyor. Daha sonrasında kesilen kenarlar kıvrılarak dikiş makinesiyle dikilir. Kumaş üzerine dantellerle süsleme yapılabilir.

Üçgen Runner Takımı Nasıl Hazırlanır?

Üçgen şeklinde runner takımı hazırlamak isteyenler ilk aşamada kumaşı seçerek daha sonrasında kumaşın kenarlarından aynı şekilde 5 cm kıvırma payı bırakmaları gerekir. Baş kısımları üçgen şeklinde kıvrılarak orta kısımda birleştirilir. Daha sonra kenarlar dikilir ve isteğe göre süslenir. Fazla para vererek birbirinden farklı modelleri satın almak istemeyenler özellikle evde yapacakları uygulama sayesinde kendi zevklerine uygun şekilde hazırlayacakları runner takımını rahatlıkla kullanabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu