Dekorasyon

Evinizdeki Atıl Alanları Değerlendirmenin Yolları

Evinizdeki Atıl Alanları Değerlendirmenin Yolları

 

Evinizin her alanını ve mekanını en verimli şekilde kullanabilmek ve kullanışlı mekanlar oluşturabilmek için evinizdeki atıl alanları değerlendirmenin yolları oldukça önemlidir. Özellikle radyatörler nedeni ile boş kalan alanlar, kıvrımlı köşeler, merdiven altları, raf altları gibi alanları doğru şekilde değerlendirdiğiniz zaman evinizde estetik bir görünüm oluşturabileceğinizi görebilirsiniz.

Ergonomik mobilyaları tercih edin: Evinizdeki sorunlu alanlara çözüm olacak olan modüler ve ergonomik mobilyalar sayesinde uzun ve dar bir koridoru olduğu gibi, merdiven altındaki alanlarınızı da kolay bir biçimde döşeme imkanına sahip olabilirsiniz.
Radyatörleri gizlemenizi sağlayan dolapları tercih edin: Hem şık bir görüntü yakalamak hem de değişik aksesuarlarla süsleyerek şık bir görüntü yaratmanıza olanak sağlayacak olan radyatör dolaplarınızın sizin için farklı bir alternatif olduğunu unutmamalısınız.
Merdiven sahanlıklarınızı mutlaka değerlendirin: Merdivenli evlerin çoğu uzun ve dar bir merdiven sahanlığına sahiptir. Sadece odalara geçiş için kullansanız da burada kompakt oturma köşeleri oluşturmanız, masa veya konsol koymanız bu alanı daha dekoratif şekilde değerlendirmenize imkan sağlayacaktır.
Kapı üzerilerine ve geniş koridorlara kitaplıklar yaptırın: Kapılarınızın üzerindeki alanlara veya geniş hol ve koridorlarınıza ekleyebileceğiniz kitaplıklarla hem dekoratif bir biçimde bu alanları değerlendirebileceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu