Güzellik

Gebelik Şansı Tiroid ile Azalıyor

Tiroid rahatsızlığı aynı zamanda gebeliğe de problem yaratıyor. Gebelik şansı tiroid ile azalıyor uyarısını dikkate alarak bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

Tiroid Hastalarının Gebe Kalması

Tiroii bozuk olan kişilerde gebelik şansı azalıyor. Bu sebeple mutlaka doktor uyarılarına göre hareket etmek ve gebe kalmak için gereken koşulları oluşturmak gerekir. Gebelik şansı tiroid ile azalıyor uyarısını dikkate alarak, direkt olarak problemin ortadan kaldırılması için tedavi olabilirsiniz.

Hipertiroid

Tiroid bozukluğunun çeşitleri vardır. Her iki çeşidinin de hamilelik için sorun teşkil ettiğini bilmelisiniz. Hipertiroid tiroid bezinin çok çalışması demektir. Bu durumda direkt olarak doğurganlığı etkileyecektir.

Tioid bezinin kontrol edilmesi;

Hastalığın olması halinde gebe kalmak isteyen kişinin yapması gereken tiroid bezlerinin kontrol altına alınması işlemidir. Bu durumda direkt olarak doktorunuz tarafından yapılacak oaln ilaç tedavisinin hastalığı sonlandırması sağlanacaktır. Sonucunda ise gebe kalmak isteyen kişinin problemsiz bir şekilde hamilelik geçirmesi için gereken kontroller yapılacaktır. Sizin için uygun olan tedavi yöntemleri ile tedavinin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Hipotiroid

Tiroid hastalığının diğer çeşidi ise tiroid bezlerinin az çalışmasıdır. Tiroidleri az çalışan kişinin de hamileliği risklidir. Hamile kalma şansı düşüktür. Bu sebeple mutlaka tiroid bezlerinin kotnrol altına alınması gerekir. Doktor kontrolünde tedavinin sizin için nasıl gerçekleşmesi gerektiği hakkında bilgi verilecektir.

İlaç tedavinin uygulanması

Tedavi süresinin ne kadar olacağı

Ne kadar zaman içinde hamile kalınmasının mümkün olduğu

Yukarıda verilenler doktorunuzun kontrolleri sonrasında sizlere sunulur. Direkt olarak sizin yaşadığınız sorun üzerinden analizlerin gerçekleşmesi sağlanır. Sonrasında ise tedavinin sağlanması durumunda direkt olarak hamile kalınması mümkün olacaktır. Tiroid bozukluğunun hamileliğe etkisi hakkında edindiğiniz bilgiler üzerinden hareket edebilirsiniz. Doktorunuzdan detaylı bilgi alın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu