Gebelik

İkiz Bebek Alışverişi

12.-Chances-of-having-twins-now-are-way-bigger-than-30-years-ago
ikiz bebekler

İkiz bebek alışverişi masrafların ikiye katlandığı anlamına gelen zorlu bir alışveriştir. İkizlerin dünyaya gelişi aileye ekstra masraf getirecek. Alışverişinizi yapmaya karar verince acil ihtiyaçlardan başlayarak liste tutunuz. Listenizin başında bebekler için tekstil ürünleri olmalı.

İkiz bebek alışverişi liste başı ürünümüz zıbın, eldiven, şapka ve çorap olmalı. İkinci sırayı badiler ve patikli altlar alacak. Göbeği düştükten sonra badilerin kullanımı daha rahat olacaktır. Ürünleri seçerken baskı desensiz olanlarını seçmeniz yerinde olacaktır. Bebekleriniz dünyaya erken geleceği için alerjik reaksiyonlara daha açık olacaktır. İkiz bebekler için mermerşah kumaştan yapılan mendillerden çokça almanızı öneririz.

Bebekler İçin Battaniye

Dördüncü sırayı kundaklar ve battaniyeler almalı. Doğum yaptığınız mevsime uygun kumaşlardan seçim yapmanız gerekir. Anneler bebeklerin daha çok üşüdüğünü da üşünür kalın giydirir ya da gereğinden fazla örter. Sıcaktan bunalan bebeklerin uykusu da bölünür. Bebeklerin sürekli ağlaması anneyi daha çok yorar. Alışverişin olmazsa olmazı bebek bezi ile altını silmek için temizleme mendilidir. Bunlardan alabildiğiniz kadar alın. Tek şart yeni doğan için olmasıdır. Prematüre bebekler için olanlardan da alabilirsiniz. Bebekler düşük doğum ağırlığına sahip olacakları için böylesi daha rahat olacak. İkiz bebek alışverişi için vazgeçilmez olanlardan bir diğeri ise emzik ve biberondur. Emzik kullanmak istemeseniz de iki tane bebeğin aynı anda ağlayabileceğini unutmayın. Birini uyuturken öbürünü oyalamanız gerekebilir. Beslenme ile ilgili sıkıntı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu