Moda

Kıyafet Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafet kombini yaparken dikkat edilmesi gerekenler sizin daha iyi görüntü vermenizi sağlar.  Yani parçaları doğru şekilde bir araya getirmediğinizde yorucu ve gözü boğan bir görüntü oluşabilir.  Kıyafetlerinizi seçerken bu noktada bazı detaylara dikkat etmek gerektiğini belirtmek gerekiyor. Örneğin vücut yapınıza göre bluz ya da ceket seçebilirsiniz. Ortalamadan kısa boya sahipseniz bacak boyunu uzun gösterebilecek ceket avantaj sağlar. Aynı şekilde üst bölümü daha kısa tutan görüntü de uzun görünmenize yardım eder. Eğer normalden daha uzun boyluysanız da bu durumda bacak boyunuzu ve üst bölümünüzü dengeleyen kıyafet seçilebilir.   Eğer göbek bölgenizdeki kiloları kapatmak istiyorsanız enine değiş dikey çizgili kıyafetler seçmelisiniz.

Renk Geçişlerine Önem Verin

Her renk her renkle uyumlu olmayacağı için kıyafet kombini yaparken buna önem vermek gerekir. Örneğin kırmızı ve mavi birlikte yorucu olabilir, ancak mavi ve pembe tonları, krem renkler uyumlu olabilir. Aynı şekilde kırmızı renkleri de açık kırmızı krem rengiyle tamamlayabilirsiniz.  Ayrıca açık renkli bir kıyafet varsa bunun aksesuar, çanta ayakkabı bölümünün sade olması daha az dikkat çeken renklerden olması gerekir.

Kombin Sizi Yansıtmalıdır

Kombin yaparken ne tarz giyiniyorsanız bunun sizin beğenilerinizi yansıtması gerekir. Bunun anlamı sadece marka giyinmek ya da lüks mağazalardan alınan kıyafetler ayakkabılar demek değildir. Yani sizin zevkinizi yansıtan kıyafetler olması, doğru parçalar kullanmak ve ruhunuzu yansıtan uyumu sağlamanızdır. Tek başına kıyafetlerin güzel ve pahalı olması bir anlam ifade etmez.

 Bedeninize Uyan Kombinler Yapın

Kombin yaparken çok bol ya da çok dar giyinmek güzel görüntünün kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle doğru kombin yapmak için bedeninize uyan seçimler yapın. Bol kıyafet tasarımlarında da kemer benzeri darlaştırıcı takviyeler kullanın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu