Moda

Mezuniyet Gecesi En Şık Siz Olun

Emek verilen uzun yılların ardından hepsinin acısını çıkaracağın mezuniyet gecesinde en şık olmak için birkaç püf noktasına dikkat etmen yeterli olacaktır.

Aklınızda mezuniyet gecesi en şık siz olun düşüncesi hâkimse ve bunu gerçekleştirmek için neler yapacağınızı bilmiyorsanız dikkat edeceğiniz ilk öneri vücut tipinize en uygun olan elbiseyi tercih etmenizdir. Elbise seçerken yapılan en büyük yanlışların başında elbise seçimi gelmektedir. Genellikle genç kadınlar yabancı tasarımcıların elinden çıkmış olan elbiseleri diktirip giymeyi tercih ederler. Ancak bunun yerine illa elbise diktirilmek isteniyorsa modacının sizin tarzınıza en uygun olan kıyafeti tasarlayıp dikmesine izin verin. Böylece hem başkası ile aynı kıyafeti giyme olasılığı ortadan kalkmakta hem de daha önce görülmemiş bir kıyafetle mezuniyet gecesinde yer alınmaktadır.

Mezuniyet Gecesi Şık Olmak İçin Öneriler

Mezuniyet gecesinde hem doğal hem de göz alıcı olmak oldukça önemlidir. Bundan dolayı ne giyerseniz giyin mutlaka giydiğiniz elbisenin hakkını vermeli, onu düzgün bir şekilde taşımalısınız. Stil ve imaj danışmanları tarafından verilen önerilere göre mezuniyet gecesinde şıklık için elbise rengi olarak pudra pembesi, açık mavi, nil yeşili gibi renkler tercih edilebilir. Elbise olarak ise mini elbise, şifon uçuş uçuş bir elbise ya da tuvalet tercih etmek de balonun en şık kızı olmak için doğru seçimlerdir.

Mezuniyet şıklığı için önemli konulardan biri de saç ve makyajdır. Şık olmak uğruna aşırı makyaj ve abartılı saçlardan uzak durmalısınız. Bunlarla ilgili en doğru kararı verebilmek adına giyeceğiniz elbisenin modelini ve tarzını dikkate almalısınız. Bu konuda size yardımcı olması adına kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Dolayısıyla işinde profesyonel bir kuaföre gitmek her zaman avantajınıza olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu