Moda

Sanatsal File Çoraplar

New Yorklu bir sanatçı olan Lirika Matoshi tarafından başlatılan akımla birlikte file çorap üzerine ilave edilen desenler çorabı giyen kişiyi ilgi çekici bir görünüme sokacağa benziyor.

Kombinlerinde orijinal parçalar kullanmaktan zevk alan kişiler için oldukça etkili parçalardan biri olarak kabul edilebilen sanatsal file çoraplar hazır olarak satın alınabileceği gibi evde de yapılabilir. Rengârenk file çoraplar gün içerisinde kullanılabileceği gibi özel günlerde ya da gece dışarı çıkarken de tercih edilebilir. Özellikle kombinlerinde klasik parçalar kullanmaktan sıkılanlar için bu çoraplar son derece idealdir. Çoraptaki desenlerin içerisinde birbirinden farklı renklerin ve modellerin kullanılması çorabı daha da kullanışlı hale getirmektedir.

Sanatsal File Çoraplar Nasıl Yapılır?

Sanatsal file çorap modelleri evde olan malzemelerle kolayca yapılabilir. Bu çorapları hazırlamak için çiçek desenleri, boncuklar kullanılabilir. Motifleri çoraba tutturmak için ise iğne ile dikiş yapılabileceği gibi yapışkan da tercih edilebilir. Tahmin edileceği üzere motifi iğne ile dikmek desenin daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Bu desenlerde hangi renklerin kullanılacağı ise tamamen isteğe bağlıdır. İki renkten oluşan motifler kullanılabileceği gibi birbirinden farklı ve canlı renkler bir arada kullanılabilir. Bu sayede hazırlanan çorap daha göz alıcı hale gelecektir. Çorap ne kadar renkli olursa o kadar fazla sayıda kombinde rahatça yer alabilir.

Sanatsal File Çorap Kombinleri

Sanatsal file çoraplarla kombin yaparken çorabı ön plana çıkaracak tarzlar tercih edilmelidir. Bunun için özellikle ince ve uzun bacaklara sahip olanların bu çorapları mini etekler ile giymeleri tavsiye edilir. Tercih edilecek kıyafetlerin desensiz olmasına özen gösterilmelidir. Böylece çoraptaki renk ve desenler daha da ortaya çıkacaktır. Aksi durum söz konusu olduğunda göz yorucu bir görüntü oluşabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu