Dekorasyon

Retro Stili Dekorasyon

Retro Stili Dekorasyon

Retro stili, yakın geçmişteki moda akımlarını yansıtan stildir. Mobilya anlamında ise 1950 ile 1980 arasındaki dönemi yansıtan mobilyaları tercih etmektedir. Bu stil daha çok geçmişte pop kültürüne hakim lan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Retro stilinde tercih edilecek olan mobilyalarda, 1950’li yılları yansıtanlarda modernizm etkisi görülmektedir. Parlak ve narin mobilyaların yerine kalın baskılı kumaşlar kullanılmaktadır. Bu tarzda duvar kağıtları da önemli bir yer tutmaktadır.

Retro stilinde 1960’lı yılların tarzını benimseyecekseniz mobilyaları daha eğlenceli modellerden seçmelisiniz. Baş döndüren desenler ön plandadır. Ayrıca renkli baskılar, alçak sehpalar ve tek parça mobilyalar da ön plana çıkmaktadır.

Retro tarzında 1970’li yılları yansıtacaksanız mobilyaları parlak yerine daha kalın formlarda tercih etmelisiniz. Özellikle başak sarısı, portalak rengi ve toprak tonları bu dönemleri tam olarak yansıtmaktadır. Aksesuarlar da daha sadedir.

Retro stilinde 1980’li yılları yansıtacaksanız leylak rengi ve ördek başı yeşili ağırlıklı mobilyalar tercih etmelisiniz. Bu dönemde dantel görünümü veren aksesuarların ön planda olduğu unutulmamalıdır.

Retro stili, uygulaması oldukça eğlenceli ve renkli bir stildir. Siz de hangi dönemi yansıtacağınıza karar vererek o dönemi yaşayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu