Moda

Saç Renginize Göre Stil Kodlarınız

Saç rengi ne olursa olsun her zaman şık olmayı başaran kişilere özeniyor musunuz? O zaman stil sahibi olmanın yolları konusunda biraz bilgi edinmeniz gerekecektir.

Ne giyerse giyinsin her zaman şık olan kişiler vardır. Bunlar giyindiklerini yakıştırır ve oldukça şık görünürler. Ancak şık görünmek herkesin harcı değildir. Çünkü farklı beğenilere sahip olan kişiler olduğu gibi, giyinme konusunda başarısız olan kişiler de vardır. Böyle durumlar söz konusu olduğunda stil danışmanlarından yardım alarak stil sahibi olmanın yolları öğrenilebilir.

Doğru Giyinmeyi Bilmek Önemli

Size en çok yakışan kıyafeti en doğru seçim yaptığınız kıyafettir. Bundan ilham alarak doğru seçimleri yapabilirsiniz. Herkesin vücut şekli ve yaşam alışkanlıkları farklı olduğu için giyim tarzı da farklıdır. Gerçek hayatta kimse dizilerdeki gibi abiye elbiselerle evde dolaşmaz. Ama giyindiği pijamayla bile stil sahibi olmanın yolları ortaya çıkar.

Saç Rengine Göre Kıyafet Rengi Seçimi

Sarışınlar mavi, beyaz ve pembenin tüm tonlarını tercih edebilir. Ancak kırmızı rengi de doğru kullandıklarında etkileyici bir biçimde bu renkleri taşıyabilirler. Pastel renklerin her tonu kullanılabilir. Ama göz renginize göre de kıyafetinizi seçebilirsiniz. Mavi gözlüler beyaza yakın uçuk tonlarını, yeşil gözlüler haki ve bej tonlarını, kahverengi gözlüler için de her renk (özellikle saks mavi) tercih edilebilir.

Kızıl saçlara sahip olanlar, menekşe mavisi, kadife yeşil ve mavi, bordo ve toprak tonlarını tercih edebilirler. Özellikle bej tonları kızıl saçlılara çok yakışacaktır.

Esmerler neredeyse her rengin yakıştığı kişilerdir. Bu kişilerin siyah renk ve beyazdan uzak durması gerekir. Beyaz yerine kırık beyaz, bej gibi renkler tercih edilebilir. Stil sahibi olmanın yolları arasında renk seçimi sonrası doğru kıyafetlerin seçilmesi de son derece önemlidir. Bu yüzden bir stil danışmanından yardım alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu