Sağlık

Sperm Sayısı 50 Yılda Yüzde 50 Azaldı!

Çocuk sahibi olmak günümüzde artık çok daha zor bir hale gelmiştir sperm hücreleri artık etkisini eskiye göre yitirmiştir.

Bebek sahibi olmak artık günümüzde çok daha zor bir duruma gelmiştir. Bunun en önemli nedeni hem bayanlarda hem de erkeklerde meydana gelen belirli tıbbi sorunların meydana gelmesidir. Bu tür sorunlar hem kadınlarda hem de erkeklerde meydana gelebilmektedir. Bu nedenle her zaman dikkatli olunması ve bu tür sorunların genel olarak meydan gelmesinin çok da şaşırılmaması gerekecektir. Genel olarak bakıldığında sperm sayısı 50 yılda yüzde 50 azaldı bu açık bir şekilde görülmektedir.

Sperm Sayısında Ki Azalma Nasıl Bilinir

Bilinmesi gereken şeylerin arasında Y kromozomu önemlidir. Bunun kaybolması demek büyük oranda sorunların ortaya çıkacağına ilk işaretler demektir. Bu durum genel bir durum ise korkulacak bir durum yoktur. Çünkü bazı erkekler de bu olabilmektedir. Bir diğer önemli nokta testislerin inmemesidir. Eğer bu inmediyse yine çok büyük bir sorundur. Bu spermlerin üretimini olumsuz etkileyecektir. Kendiniz gösteren bir diğer şey bireylerin hormonlarında meydana gelen dalgalanmalardır. Bu tür hormon ile ilgili durumlarda bireylerde olumsuzluklara yol açabilmektedir. Varikosel oluşması üreminin olumsuz bir şekilde meydana gelmesine neden olacak bir diğer faktördür.

Birçok sorun spermlerin yanlış çalışmasına ve bireylerin çocuk sahibi olmalarına engel oluşturur. Bunun içerisinde yer alan bir diğer neden kanal tıkanıklığı sorunudur. Aslında farkında olmadan çok fazla tükettiğimiz sigara da bizlerin evlat sahibi olmasına engeldir. İlaç bünyeye zararlıdır. Bu da bilinen diğer etmenlerdendir. Aşırı şekilde ve bilmeden çok fazla doğal ürün tüketimi de nedendir. Tüm bunlar sperm sayısı 50 yılda yüzde 50 azaldı sorusuna cevap olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu