Dekorasyon

Salon Dekorasyonu Aksesuar Tercihi  

Salon dekorasyonu için  belirlenmesi gereken en öncelikli konu kullanım alanları ve  bu alanların en aktif nasıl kullanılacağı olmalıdır.

Salon Bölgesi Dekorasyonu

Salonda yemek için ayrı bir alan ayrılmışsa bu kısımda yemek odasına uygun olan aksesuarlar ve aydınlatmalar tercih edilmelidir. Yemek alanındaki ve salondaki aksesuar tercihleri ferah ve aydınlık bir arz kullanılarak uygulanmalıdır. Aşırı abartılı, ortam ısısını yükselten ve  aşırı parlak aydınlatmadan kaçınılmalı, oturma alanında yer alan aksesuarlar birbiriyle uyumlu ve bulundukları alanların kullanımına uygun olmalıdır. Oturma bölgesi için genellikle dinlendirici ışıklandırma sistemleri ve aksesuarlar tercih edilerek rahat bir oturma ve dinlenme alanı oluşturulmalıdır.  Bu amaçla oturma bölgesinde kırlent, minder, puf gibi farklı materyaller de kullanılabilir. Kilim ve halı gibi aksesuarlar ile birlikte uygun boyutlardaki sehpalar da kullanılabilir.

Dekorasyon ve Aksesuar Merkezinizinin Belirlenmesi

Aktif olarak kullanılacak alanların belirlenmesinin ardından salon dekorasyonunda kullanılacak aksesuarlar  için bir odak merkezi  oluşturulmalı ve yapılacak dekorasyon uygulamalarının  bu odak merkezi üzerinden başlayarak ilerlemesi gerekmektedir. Halı, koltuk sehpa gibi  eşyaların yanı sıra duvarlarda dekoratif amaçlı kullanılarak bir aksesuara dönüştürülebilir.  Duvar kağıdı, tablo, sticker gibi materyaller kullanılarak duvarlar farklı ve hoş bir görünüme sahip olabilir. Bunun dışında zıtlık uyumu kullanılarak  tercih edilen uygulamalar ile hoş ve keyifli ortamlar oluşturulabilir.

Salon Dekorasyonu Aksesuar Tercihi  Önemi

 Salon  dekorasyonu aksesuar tercihi belirlenirken birbiriyle uyumlu, görsel olarak göze hitap eden, abartılı olmayan ama şık duran, belli bir tarzı olan ve kişisel özellikleri yansıtan bir ortam hazırlanmalıdır. Çünkü hem misafir ağırlama hem de oturup dinlenme alanı olarak kullanılan salonlar ev dekorasyonunda ve yaşam alanı olarak büyük önem arz etmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu