Teknoloji

Xiaomi’nin Tanıtacağı Otomobilin Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Xiaomi’nin Tanıtacağı Otomobilin Fotoğrafları Ortaya Çıktı! Xiaomi’nin önümüzdeki yıl satışa sunacağı elektrikli otomobilin fotoğrafları ortaya çıktı. İşte merak konusu olan o otomobilin özellikleri ve satış fiyatı..

Xiaomi’nin Tanıtacağı Otomobilin Fotoğrafları Ortaya Çıktı! Elektrikli otomobillerin popülaritesinin artması nedeniyle, birçok teknoloji şirketi bu pazarı hedeflemiş durumda. Xiaomi, bu şirketler arasına geçtiğimiz yıl eklendi ve kendi elektrikli otomobilini piyasaya sürmek için çalışmalarını hızlandırdı. Planları arasında, otonom sürüş sistemi olan Xiaomi Pilot ile desteklenen ilk elektrikli otomobili 2024 yılında piyasaya sunmak yer alıyordu.

Peki, Bu Araç Kullanıcılara Tam Olarak Neler Sunacak

Teknoloji devi Xiaomi, önümüzdeki yıl satışa sunmayı planladığı elektrikli otomobilin fotoğrafları sızdı. Xiaomi, Çin’de halka açık yollarda yoğun kamuflaj altında test ettiği ilk otomobili olan Modena kodlu, tamamen elektrikli bir sedan olacak. Önceki fiyat tahminleri arasında 22 bin ila 29 bin dolar arasında değişirken, şimdi bu fiyat 40 bin dolara yükseldi. Açıklanan bilgilere göre araba, her birinde Qualcomm 8295 çipe sahip üç farklı versiyon halinde satışa sunulacak.

Xiaomi 10 Milyon Otomobil Satmayı Hedefliyor

Xiaomi’nin hedefi, yılda 10 milyondan fazla elektrikli otomobil satmak ve ilk beş marka arasına girmek. Xiaomi patronu Lei Jun, elektrikli otomobil pazarının olgunlaştığında, bu pazarın yüzde 80’inin beş markanın hakimiyetinde olacağını ve Xiaomi’nin de bunlar arasında olacağını söyledi.

Xiaomi Otomobilinin Fiyat ve Özellikleri

Xiaomi, Çin’de kurduğu Bilim ve Teknoloji Parkı’nda ilk elektrikli otomobilini tanıttı. Uzun süredir beklenen aracın ilk prototipleri Eylül ayında üretim hattından çıkmıştı.

Xiaomi, aracın geliştirme sürecine bir yılı aşkın bir zaman önce başlamıştı. CEO Lei Jun, aracın satış fiyatının Tesla Model 3’e rakip olarak 40 bin dolardan daha düşük olacağını açıkladı. Raporlar, aracın Qualcomm ve Nvidia Orin X çipleriyle güçlendirileceğini gösteriyor. Beklenen özellikler arasında BYD LiFePO4 bataryadan beslenmesi, 400 V platform kullanması ve 260 kW gücünde bir motor içermektedir. Xiaomi, elektrikli aracın çıkış tarihini 2024 olarak hedefliyor ve yılda 300 bin adet üretim yapabilecek bir elektrikli otomobil fabrikası inşa etmiştir.

Şirket yakın zamanda Beijing Weilan New Enerjy’e yatırım yapmıştı. Bu ciddi yatırımın ne olacağı da şu an merak konusu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu