Burçlar

Aylara Göre Burçlar

Burçlar her ne kadar sembolik olsa da aslında kişinin doğumunda güneşin hangi pozisyonda olduğunu gösterir. Ayrıca her burç bir ay ile sembolize edilmektedir.

İlkbahar Ayı Burçları

Koç ve Boğa burcu bahar aylarında doğan kişilerin burcudur. Mart ile mayıs aylarını kapsayan bu burçların ortak özellikleri ne istediklerini bilmelerdir.

Koç burcu genellikle öncülük ve liderlik etmeyi severken, Boğa burcu daha çok sakince işlerini halletmeye bayılır. Ayrıca Koç burcu erkek cinsiyetli, Boğa burcu ise dişi cinsiyetli bir burçtur.

Yaz Ayı Burçları

Mayıs ayının son haftasından ağustos ayının 22’sine kadar doğmuş olan İkizler, Yengeç ve Aslan burçları yaz ayı burçlarındandır. Bu burçların içinde yalnızca Yengeç burcu dişi cinsiyete sahiptir.

İkizler burcu son derece kıvrak bir zekaya sahiptir ki pek çok işin üstesinden de bu yeteneği sayesinde gelir. Yengeç burcu ise sabrı ile göz kamaştırır. Aslan burcu pek çok şeye kavuşmanın hayalini kurar ve lükse bayılır.

Sonbahar Ayı Burçları

Başak, Terazi ve Akrep burcu mevsimlere bakıldığında sonbaharda doğan kişilerin burcudur. Ağustos ayının on haftasından 21 Kasım’a kadar doğan kişiler bu üç burç grubunda değerlendirilirler.
Terazi burcu erkek cinsiyetine sahip bir burçtur ve her zaman ilişki dengesini saygı çerçevesinde korur. Başak burcu ise son derece dikkatlidir ve kuralcı olması ile bilinir. Akrep burcu kararlılığını hayatı boyunca koruyabilen belki de tek burç olma özelliğini gösterir.

Kış Ayı Burçları

22 Kasım ile 20 Mart arası kış ayları olarak kabul edilen soğuk zaman burçlarının aylarıdır. Yay, Oğlak, Kova ve Balık bu aylarda doğan kişilerin burçlarıdır.

Yay burcu erkek cinsiyetli bir burçtur ve girişimciliği ile liderlik vasfı taşır. Oğlak burcunun hayatta kalma mücadelesi ise en yükseğe çıkmasına bağlıdır. Kova burcu tam bir ilerleme ve empati burcuyken Balık burcu da şefkat ve tembellik burcu kabul edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu