Burçlar

Balık Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Balık Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? 12.burç olan Balık burcu, astrolojide ters yönlere yüzen iki balık ile sembolize edilir. Değişken burçlardan biri olan Balık burcunun gezegeni Neptün’dür.

Balık Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Neptün, şefkati, idealizmi, derin bilgileri temsil eder. Aynı zamanda aldanma, yanılma ve kaos yaşamak da bu gezegenin özelliklerinden bazılarıdır. Astrolojinin şairleri olan Balıklar, yazmaya, özellikle de şiir yazmaya karşı yeteneklidirler. Yazmak, onların kendilerini keşif yolculuğunda kullanabilecekleri en temel araçlardan biridir.

Balık Burcu Özellikleri

İdealist insanlar olan Balıklar, ahlakı, dürüstlüğü, bir işi kurallarına göre yapmayı, mantığı, hümanizmi önemserler. İnsanın yaratılış problemi ve dinler konusunda meraklıdırlar. Kendi inandıkları biçimde yaşayabilmek ise onlar için çok önemlidir. İnançlarına uymayan bir ortamdan sessizce uzaklaşmayı tercih ederler. Balıkların duyguları çok güçlüdür. Hayatlarını yöneten asıl unsur duygularıdır. Bir Balık burcuna, onun duygularına zıt düşen bir şeyi asla yaptıramazsınız. Eğer kendi duygularıyla çelişen bir durumda kalmak zorunda kalırlarsa, içlerine kapanabilir, depresyona girebilir, alkol ve madde bağımlılığı geliştirebilir, hayal dünyasında yaşamaya başlayabilirler.

Su burçlarından biri olan Balık burcu, kararsız bir burçtur. Balıklar, hayatlarında çoğu kez iki zıt duygu arasında mücadele verir. Balık burcunun kararsız bir burç olmasının nedeni ise, genellikle iki zıt duygu arasında gelgitler yaşamasından kaynaklanır. Duygular üzerinde derin bir anlayışa sahip olan Balık burçlarının empati yetenekleri de oldukça gelişmiştir. Bu yüzden bu burcun insanları fazlasıyla merhametli, anlayışlı ve sadıktırlar. Balık burçlarının empati yetenekleri çoğu kez onların suistimal edilmelerine yol açar. Balık burçları oldukça dürüst insanlardır. Bu yüzden herkesi kendileri gibi dürüst zannederler. Ancak çoğu zaman aldatılır ve zarar görürler.

Balıklar, su grubu olmalarından dolayı, sürekli bir akış içindedirler. Onların hayatında bir eğitim biter, diğer bir eğitim başlar. Bir olaydan bir başka olaya yol alırlar. Suya benzeyen Balıklar, önlerine bir engel çıkmadığı sürece hayatlarının akışında ilerleyerek başarılı ve mutlu insanlar haline gelirler. Ancak engellerle karşılaştıklarında ve durağan bir hayata hapsolduklarında, psikolojik çöküntü yaşayabilirler. Balık burçları sanata yatkın burçlardır. Sanatta, edebiyatta, müzikte, sanatsal tasarım gerektiren işlerde çok başarılı olabilirler. Balık burçlarının en iyi arkadaşları Akrep ve Yengeç burçlarıdır. Duygusal ilişkilerde ise hem su grubu burçlarıyla hem de toprak grubu burçlarıyla uyumludurlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu