Güzellik

Evde Doğal Yağlar İle Anti Aging Serumu Yapımı

Evde Doğal Yağlar İle Anti Aging Serumu Yapımı! Anti-aging adıyla bilinen yaşlanma karşıtı serumlar, cildin yaşlanma belirtilerini gidermek için geliştirilen ürünlerdir. Bu ürünler, çeşitli bitki yağlarının bir karışımından oluşur. Hava kirliliği, cildin yaşlanmasına neden olan temel etkenlerden biridir. Stres, yorgunluk ve yetersiz beslenme ise cildin zarar görmesine neden olmaktadır.

Evde Doğal Yağlar İle Anti Aging Serumu Yapımı! Anti-aging serumlar, cildi besleyerek güçlendirmekte, yaşlanma belirtilerini hafifletmektedir. Bu serumlar, cildi nemlendirecek ve besleyecek çeşitli aromatik yağlardan üretilir. Piyasada anti-aging serum adıyla birçok farklı ürün satılmaktadır. Bu ürünler kimyasal maddeler içermektedir ve oldukça pahalı ürünlerdir. Kimyasal maddeler içeren, pahalı ürünleri kullanmak yerine anti-aging serumları çeşitli aromatik yağlar kullanılarak yapılabilir. Aşağıdaki aromatik yağları ister tek başına ister birkaçını birleştirerek anti-aging serumunuzu yapabilirsiniz.

Argan Yağı

Sıvı Altın olarak bilinen Argan yağı, cilt sorunlarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Argan yağı, antiseptik ve iltihap giderici yağdır. Aynı zamanda iyi bir nemlendirici olan argan yağı, cilde esneklik kazandırır ve cilde canlı bir görünüm verir.

Nar Yağı

Nar yağı, yeni hücre oluşumunu teşvik ederek, kuru ve olgun cilt tiplerini iyileştirir. Yüzde 75 punisik asit içeren nar yağı, cildin Ph düzeyini dengeye getirir. Cildi yenileyen bu yağ, cilt üzerindeki hasarları da tedavi eder. Cildin kolejen yapısını koruyan nar yağı, cildi yeniden yapılandırır.

Ahududu Yağı

Ahududu yağı, cilde nem kazandırarak cildin sağlıklı bir görünüme kavuşturur. E vitamini ve A vitamini açısından zengin olan ahududu yağı, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruyucudur. Ahududu yağı Omega 6 açısından çok zengindir. Bu ise cildin bariyerlerini koruyucu bir etki sağlar. Omega 3 açısından da zengin olan ahududu yağı, ciltteki kızarıklık ve kaşıntıları giderir.

Kamelya Yağı

Kamelya yağı, Japon kadınları tarafından yüzyıllardır kullanılan bir yağdır. Cilt tonunu güzelleştiren bu yağ, ciltteki sorunları tedavi eden etkili bir yağdır. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandıran kamelya yağı, A, B, C ve E vitaminleri açısından çok zengindir. Kamelya yağı, güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korur.

Fındık Yağı

Fındık yağı, vitamin ve protein kaynağıdır. Antioksidanlar açısından zengin olan fındık yağı, yüksek oranda oleik asit içerir. Oleik asit sayesinde cilt yapısını iyileştirerek yaşlanma etkilerine karşı savaşır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu