Dekorasyon

Bohem Duvar Dekorasyonları

Dekorasyonda bohem esintiler yansıtan birçok tarzı uygulayanlar, Afrika sepeti gibi farklı ürünlerin motiflerinden yararlanarak fark yaratan konseptler ortaya çıkabilir. Fas ve Marakeş tipi ev dekorasyonunda kullanılan bu ürünler, Afrika’nın kendine özgü modellerinde kullanılan geometrik simgeleri davar dekoru olarak kullanarak dekorasyona canlılık kazandırır. Nitekim Namibia, Zimbabwe, Botsvana halkları tarafından rafyalar ve hasır otlarından üretilen bitkiler, doğal renkler ve geleneksel motiflerle dikkat çekiyor.

Afrika Sepeti Nasıl Kullanılır?

Afrika sepetlerinin kullanımı, genelde geniş bir duvar söz konusu olduğunda etkin bir stil yaratır. Bazen asimetrik duvarlarda kullanılsa da, en güzel göründüğü şekli geniş ve boş bir duvar eşliğinde kullanılmasıdır.

Yemek masasının duvarı, kanepenin duvarı ya da antrenin duvarında kullanılan Afrika sepetlerinin asimetrik bir şekilde kullanılması söz konusu olmaktadır. Bunun için gerekli olan uygulamaların yapılması için bir iç mimar ya da iç dekoratörden yardım alınması söz konusu olabilir. Kahverengi ve hasır renklerden oluşan bu ürünler, her zaman memnun kalacağınız bir stil yaratmak için idealdir.

Afrika Sepeti Nerelerde Kullanılır?

Afrika sepetinin kullanım alanları çoğu zaman bohem tarzı evlerde tercih edilir. Bu evlerde kullanılan Afrika sepetleri mekanın tarzından etkilenerek başarısız sonuçlar alabilir. Naturel renklerin kullanıldığı evlerde Afrika sepetleri cansız ve soluk bir uygulamaya neden olabilir. Bu yüzden dekorasyonda Afrika sepeti kullanımı herkes için ideal bir seçim olmayabilir.

Farklı ürünlerde tercih edilecek olan dekorasyon ürünleri masaüstünde ya da sofalarda kullanılabilir. Ancak bu alanlarda duvar dekorasyonunda olduğu gibi etkileyici bir sonuç ortaya çıkması mümkün değildir. Afrika sepeti yerine hasır sepetlerin de kullanılması söz konusu olmaktadır. Ancak işin odak noktası olan geleneksel motiflerin olmadığı uygulamalarda etki bakımından memnun edici sonuçların oluşması mümkün değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu