Moda

Boyunuzu Uzun Gösteren Tercihler

 

Boyunuzu Uzun Gösteren Tercihler

Boyunuzun olduğundan çok daha uzun görülmesini ister miydiniz? Moda sektörü içerisinde her yıl birbirinden topuklu, daha fazla platform özelliği bulunan ayakkabı modelleri çıkıyor olması herhangi bir tesadüf değildir. Bu durumun temelinde ulaşılmak istenilen arzu ise hemen hemen her kadının tamamen ortak hedefi arasında yer almaktadır. Her kadın daha uzun ve alımlı görünmek istemeye devam etmektedir.

Doğru Tercih Yapın, Güzel ve Alımlı Görünün

Oysaki topuklu özelliklere sahip ayakkabıların üzerinde yükselmek o kadar da kolay bir iş olmamaktadır. Bir de topuklu ayakkabılara alışık değilseniz güzel ve alımlı görünmek yerine çok daha fazla denge sorunu problemi de ortaya çıkabilmektedir. Eskilerin tabiri ile daha fazla süzülmüş, yeni trend arayış durumlarında ise çok daha uzun görünmeyi sağlamak için doğru tercih yapmalısınız. Uygulamanız gereken kendinize çeşitli yollarla işkence etme yoluyla değil, doğru renk seçimleri kullanarak bu konuda en doğru kıyafetleri kombine etmektedir.

Aynı Renk Ailesine Mensup Renkleri tercih Edin

Aynı renk ailesine mensup tonları ya da aynı renklerde yer alan kıyafet kombin seçimine monokromatik renk adı verilmektedir. Birbirini takip eden sosyal renklerin kullanması vücudun  komple bir bütün olarak algılanmasına neden olmaktadır. Bunun yanında sosyal ortamınıza dikkat ettiyseniz tek renk siyah ya da aynı renk ailesine mensup tonlarının birbiri ile geçişli olduğu kıyafetleri tercih eden insanların diğerlerine göre çok daha zayıf ve daha uzun algılandığını anlayabilirsiniz.

Ayakkabı Seçimine Dikkat Edin

Uzun görünmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi de ayakkabıda durulacak konu seçimdir. Monokromatik tarz içerisinde yer alan renk seçiminin ayakkabı tercihinde de aynı seçim yapılması gerekmektedir. Yer alan renk tonlarının tam olarak geçişi ile aşağı doğru gönderilen kıyafetin bitiş noktasında aynı belirli tonlarda bir ayakkabı daha kolay tercih edildiği zaman bacak boyunuz daha fazla uzayacağından görünümünüz toplu olarak bir bütünlük arz edecektir.  Dolayısıyla da bu ürünlerin kullanılması ile olduğunuzdan çok daha uzun görünmenize neden olacaktır.

Kendinizi En İyi Şekilde Tanıyın

Bunun yanında uzun bir üst beden  ya da kısa bacaklara sahipseniz bu küçük pratik hileyi uygulamak size düzgün bir vücut görünümü sağlamanıza yardım edecektir. Sahip olduğunuz bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun göstermeyi düşünüyorsanız bir diğer dikkat edilmesi gereken kural da pantolon seçiminde tercih edeceğiniz bel boyunun olduğu bölgedir. Yüksek bel kesimine sahip pantolonlar sahip olduğunuz bacaklarınızı olduğundan uzun algılanmasına yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu