Sağlık

Burun Estetiği Burun Hastalıklarını Geçirir Mi?  

Burun estetiği burun hastalıklarını geçirir mi? Sorusu son derece talihsiz bir sorudur aslında çünkü operasyonun iyi bilinmediğini gösterir.  

Burun estetiği burun hastalıklarını geçirir mi? Gibi bir soru soruyorsanız bunun cevabı net olarak hayırdır. Çünkü estetik sadece görünüm için yapılan bir operasyondur. Ancak burun hastalıkları için daha derin bir operasyona ihtiyaç duyulur.

Bazı insanlar genetik açıdan şanslılar ve hem güzel görünen hem de iyi çalışan bir burunları var. Diğerleri, sapmış bir septum veya genişlemiş türbinler sayesinde solunum problemleriyle başa çıkmak zorunda kalabilir. Öte yandan, bazı insanlar nefes almakta zorluk çekmezler, ancak burunlarının görünüşünden memnun değildirler.

Sonra her iki cephede de vurmak zorunda görünen insanlar var. Kronik sinüs enfeksiyonları var ve burunlarından nefes almakta zorlanıyorlar. Yaralanmaya hakaret eklemek için, burunlarının görünüşünden de özellikle memnun değiller. Rinoplasti ve sinüs cerrahisini birleştirmek, tam olarak bunu yapmanızı sağlar.

İki Ameliyat Bir Arada Yapılabilir

Sinüs enfeksiyonlarının tedavisi söz konusu olduğunda, ilk hareket tarzı genellikle daha az invaziv tedavileri denemektir. Doktorunuz büyük olasılıkla burun boşluklarınızı tuzlu su (tuzlu su) ile durulamayı, ağrıyı azaltmak için ağrı kesiciler kullanmayı ve enfeksiyona bakterilerden kaynaklanıyorsa antibiyotik almayı önerecektir.

Bu tedaviler sinüs sorunları olan birçok kişiye yardımcı olurken, sinüs sorunlarınız devam ederse veya burnunuzdaki fiziksel bir anormallikten kaynaklanıyorsa, ameliyat genellikle en etkili seçenektir. Sinüs cerrahisi, konka ve nazal poliplerin boyutunu azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca sinüsleri etkileyebilecek herhangi bir yara dokusunu kaldırabilir veya tıkanıklık oluşturabilecek diğer dokuları ortadan kaldırabilir.

Cerrahınız septum eğriliği olduğunu tespit ederse, bunu düzeltmek için septoplasti adı verilen bir ameliyat önerebilir.

Görsel ve İşlevsel Çözümler Mümkün

 Ayrıca burnunuzun görünümünü ve işlevini değiştirmeyi umuyorsanız, rinoplasti, sinüs cerrahisi veya septoplasti sizin için doğru olabilir. Bir cerrahla görüşmeniz sırasında, burnunuzun boyutundan şekline kadar hangi özelliklerinin değişmesini istediğinizi tartışabilirsiniz. Bazı insanlar daha küçük bir burun, bazıları daha büyük bir burun ister. Daha az sarkık bir uç isteyebilirsiniz veya burun köprüsündeki bir tümsek veya oyukları düzeltmek isteyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu