Diyet

Candida Diyeti Nasıl Yapılır ve Kuralları Nelerdir?

Candida Diyeti Nasıl Yapılır ve Kuralları Nelerdir? Mevsim değişikliğinde kaynaklı halsizlik ve yorgunluk hissedebilirsiniz. Nedensiz baş, sırt ve boyun ağrıları yaşayabilirsiniz. Bu durumun sebebi candida mantarı olarak adlandırılabilmektedir.

Candida Diyeti Nasıl Yapılır ve Kuralları Nelerdir? Candida mantarın çoğalmasından kaynaklı bağışıklığınızda problemler oluşabilmektedir. Egzama, sedef, cilt kuruluğu gibi rahatsızlıklara zemin oluşturabilmektedir. Oluşabilecek bu rahatsızlıkları tedavisinde beslenme değişikliği gerekebilmektedir. Candida diyeti uygulamaları sayesinde iyileşme sürenizi kısaltabilirsiniz. Belirtileri kısa sürede azaldığını hissedebilirsiniz. Candida diyeti uygulamalarını sıralı bir şekilde yazımızdan takip edebilirsiniz.

Candida Diyeti Kuralları Nasıl Olmalıdır

Candida diyeti, candida enfeksiyonlarını tedavisinde yardımcı olmak için uygulanmaktadır. Görülen semptomları oldukça ağırdır. Semptomları azaltmak amacıyla katı kuralları bulunmaktadır. Candida diyeti kuralları uygulamakta bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Besinlerde rafine şeker, glüten ve pastörize edilmiş süt, bazı süt ürünlerini tüketilmemektedir. Meyve tüketiminde ise bazı sınırları bulunmaktadır. Mevsimine göre ve şeker oranı düşük meyveler tüketilmektedir. Diyet listesindeki yemeklerde sebze ağırlıklı tarifler bulunmaktadır. Sebze seçiminde ise nişastası olmayan besinler tercih edilmesine teşvik edilmektedir. Alkol gibi zararlı alışkanlıklar kesinlikle yasaklanmıştır.

Candida diyeti kuralları yönüyle diğer diyetlerden ayrılmaktadır. Diyet uygulamasının ilk günlerinde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ağır bir diyet olduğundan dolayı çoğu uygulamalar yarıda bırakılmaktadır. Bu durumu önlemek için belirlenen kurallar çerçevesinde sevdiğiniz besinleri sıralamalısınız. Diyetin ilk günlerinde bu gıdaları kullanarak tarifler hazırlamalısınız. Günlük yeterli sıvı alınımına dikkat etmelisiniz. Günde en az 5 bardak olacak şekilde su tüketmeniz önerilmektedir. Açlık hissinizi azaltarak diyete karşı odaklamanıza yardımcı olmaktadır.

Candida Diyeti Kilo Verme Nasıl Gerçekleşir

Candida diyeti tercih edilme sebebi kandide enfeksiyonlarından kaynaklı rahatsızlıkların tedavisidir. Yapılan araştırmalara göre tedavide yüzde 90 oranında başarı yakalanabilmektedir. Bazı diyetisyenler candida diyetini danışanlarına önerebilmektedir. Katı kuralları bulunan başarılı beslenme şeklidir. Candida diyeti kilo verme süreci içerisinde 30 gün gibi kısa sürede yaklaşık 10 kg verilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Uygulamanın ilk haftaları zor gelse de kısa sürede kişinin enerjik yapısına kavuşulması sağlanmaktadır. Fiziksel olduğu gibi zihinsel olarak da farklılıkları hissedebilirsiniz. Çevrenizdeki olaylara kolay odaklanabilirsiniz. Pozitif enerjinizle daha enerjik ruh halinde olabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu