Güzellik

Cildinize En Uygun Meyve Maskesi

Cilt maskeleri günlük yaşamda pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu maskeler içerisinden genellikle doğal malzemeler ile hazırlanan maskeler herhangi bir yan etkisinin olmamasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak maske hazırlarken cilt tipine uygun olup olmamasına dikkat edilmelidir. Yanlış kullanım ciltten istenilen etkiyi ortaya çıkarmamakla birlikte cildin tahriş olmasına ya da kızarmasına sebep olabilmektedir.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre her meyve her cilt için uygun değildir. Bu nedenle öncelikle cilt tipi öğrenilmeli ve ona göre maske yapılmalıdır. Eğer kişinin cildi akneye meyilliyse bu tür ciltler için öncelikle kil maskesi yapılması gerekmektedir. Kil cildi temizleyerek akne oluşumunu en aza indirmektedir.

Cildinize En Uygun Meyve Maskesi 1Kuru Ciltler İçin Meyve Maskesi

Kuru cilde sahip olan kişiler için maskede kullanılacak meyvelerin başında avokado gelmektedir. Kuru ciltler için avokado maskesi hazırlarken yarım avokado, zeytinyağı ve bal kullanılır. Yarım avokado püre haline getirilir ve daha sonra içerisine bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Elde edilen karışım cilde sürülerek yaklaşık on beş dakika bekletilir ve daha sonra ılık su ile cilt güzelce durulanır. Bu maskenin bir haftada ya da on günde bir yapılması yeterli olmaktadır.

Yağlı Ciltlere En Uygun Meyve Maskesi

Yağlı ciltlere düzenli bakım yapılması ve yağ dengesinin sağlanması gerekmektedir. Buna yönelik olarak yağlı ciltlere meyve maskesi hazırlarken kullanılan en etkili besin limondur. Ancak içeriğindeki asit oranının fazla olması nedeniyle limonun yeterli miktarda kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde limon cildin tahriş olmasına yol açmaktadır. Yağlı ciltlere haftada bir kere limon ile tonik yapılması yeterli olmaktadır. Bu sayede cilt hem sağlıklı hem de canlı bir görüntüye kavuşmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu