Güzellik

Ela Göz Makyajı

Ela gözler için makyaj yaparken bazı püf noktalara dikkat edildiğinde göz renginin ve yapısının güzelliği kolaylıkla ortaya çıkarılmaktadır.

Ela gözler için makyaj yaparken yeşil, mavi, mor, gri, toprak renkleri gibi renkler tercih edilmektedir. Bu gözler hem yeşil hem de mavi renge yakın olduğundan dolayı avantaj sağlamaktadır. Bu gözler için kullanılması gereken renkler bilindikten sonra göz alıcı bir makyaj ortaya çıkmaktadır.

Makyajda göze dikkat çekilmek isteniyorsa bu durumda eyeliner uygulanmalıdır. Doğal bir görünüm için kahverengi tonları etkili olmaktadır. Özellikle dumanlı göz makyajının ela gözlü kadınlara çok yakıştığı düşünülmektedir. Gece makyajı için ise altın tonlarda yapılan gece makyajı son derece şık durmaktadır.

Ela Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ela göz makyajı yaparken natürel gölgeler yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu gözler kahverengi ve siyah gözler gibi koyu renk grubuna girdiğinden dolayı makyajın parlak gösterecek nitelikte olması gerekmektedir. Ela gözlere yapılan makyaj hilesine bakıldığında mor eyeliner kullanmak ünlü makyaj profesyonellerinin sırları arasında sayılmaktadır.

Makyaj yaparken saç rengi de önemli hususlardan biridir. Saçları siyah ve buna benzer koyu renklerde olan kadınların kahverengi göz kalemi, haki renk far, parlak fildişi renginde aydınlatıcı, kahverengi rimel kullanmaları tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak nude tonlarda ruj ve bronz tonlara sahip allık ile mükemmel bir makyaj ortaya çıkmaktadır.

Ela Gözlüler İçin Göz Makyajları

Ela gözlülere göz makyajı önerilerine bakıldığında bunlardan altı tanesi şu şekildedir: altın ve kahve, mor bakışlar, bej tonları ve kuyruklu eyeliner, yoğun dumanlı gözler, yeşil bakışlar, gri ışıltılardır. Bu makyajların her biri ela gözleri daha canlı ve daha hayranlık uyandırıcı bir görünüme sokmakta, gözleri ortaya çıkarmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu