Dekorasyon

Evde Kış Dekorasyonu

Soğuk Kış günlerinde birkaç yöntemle basit bir şekilde evde kış dekorasyonu yaratmak mümkün! Dışarı çıkmanın gayette zor olduğu şu soğuk kış günlerinde evlerin daha konforlu ve iç ısıtan alanlar olmasını sağlamak için kış dekorasyonu fikirlerinden yararlanılabilir. Evde daha çok zaman geçirdiğimiz şu sıralarda dışarıya göre evlerin daha dikkat çekici ve huzur verici olması sağlanabilir. Rengarenk kilimler ve şöminelerle iç ısıtan dekorasyonlara sahip olmak sanıldığı kadar da zor değil!

Evde Kış Dekorasyonu

Dekorasyonda Halının Önemi

İlkbahar ve yaz aylarında evlerimizden kaldırdığımız halı ve kilimler kış aylarının gelmesi ile yeniden zeminde ki yerini alıyor. Özellikle rengarenk halılar ve kilimler kış aylarında iç ısıtan örnekler sunuyor. Halıların yünlü olması ile ayakların sıcacık bir zemine basmasına da olanak sağlıyor.

Diz battaniyeleri işlevselliğinin yanı sıra dekorasyon objesi olması ile de önem arz ediyor. Diğer bir yandan örgü ve yumuşacık kırlentler de iç dizaynda özellikle kış mevsiminde aranılan objelerden biri oluyor. Ancak kırlent seçiminde mobilyaların renkleri ile uyumlu olması şartı aranmalıdır. Dekorasyondan kasıt eşyaların birbiri ile aynı renk olması değil birbiri ile uyumlu renklere sahip olmasıdır. Dekorasyonda halının önemi böylece vurgulanır.

Doğal Aksesuarlar

Kozalak ve kokina gibi doğal aksesuarlar kış mevsiminde yapılan iç dizaynlarda vazgeçilmezlerdendir. Kozalaklara boyama yolu ile farklı görünümler kazandırılabileceği gibi bunun yanında kozalakların boyanmadan direkt olarak bir obje olarak kullanılması da sağlanabilir.

Eve canlılık katması ve iç ısıtması açısından sürekli su gerektirmeyen ve bakımı oldukça kolay olan doğal aksesuar olarak kullanılan kokinalardan yararlanılabilir. Şamdan ve mumluk kış dekorunda olmazsa olmazlardan bir diğeridir. Soğuk kış mevsiminde bilhassa gece vakitlerinde mumların ateşlenmesi ile iç ısıtıcı tasarımlar sağlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu