Güzellik

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara iç organlarda olduğu kadar cilt üzerinde de zararlı etkilere sahiptir. Sigara içenler için cilt bakımı önerileri ile cildin yaşlanması biraz daha yavaşlatılabilir. Sigara içenler kişiler genellikle solgun benizli ve yorgun görünen ciltlere sahiptirler. Aynı zamanda cilt renkleri sarımsıdır.

Ciltte sararma, cilt kırışıklığı, cilt lekesi, yaşlanmanın erken seyir etmesi, cilt kuruluğu ve sarkmalar sigaranın neden olduğu sonuçlardır. Cildin kendini toparlayabilmesi için öncelikle elbette sigaranın bırakılması önerilir. Ancak sigara içenlerin yüzde az bir kısmı sigarayı bırakma yoluna gider. Neticede ciltlerinin olduğundan daha sağlıklı görünmesini sağlayacak kişisel bakım önerilerine ihtiyaçları vardır.

Sigara-içenlere-özel-cilt-bakımı

Sigara İçenlere Özel Cilt Bakımı

Özellikle gece yatmadan önce cildin ihtiyaç duyduğu besinler cilde kazandırılmalıdır. Bilhassa cildin temizlenmesi öncelikli olarak başvurulması gereken uygulamadır. Sigara içenlere özel cilt bakımı uygulaması için bir armut ikiye bölünür ve blendardan geçirilir. Armudun suyu ayrı bir kase içerisine alınır ve bir pamuk yardımı ile cilt temizlenir.

Eğer ciltte ki bu sıvı sizi rahatsız etmiyor ise yastığınıza bir havlu koyarak direk uykuya geçebilirsiniz. Eğer rahatsız oluyor iseniz cildinizi su ile yıkayabilirsiniz. Armut suyu cildin normal rengine dönmesine yardımcı olurken cilt gözeneklerini de temizler.

Sigara İçenlere Maske

Olgun ve yarım Avokado, 2 tatlı kaşığı kadar bal ve yarım limon bir kase içerisinde iyice karıştırılır. Temizlenen cilde eşit miktarda uygulanır. Sigara içenlere maske uygulamasında özellikle kırışıklıkların daha yoğun olduğu bölgelere uygulama yapılır.

Ciltte bu karışım 1 saat boyunca bekletilmelidir. Düzenli olarak uygulanan bu maske zamanla ciltte ki kırışıklıkların azalmasını sağlayacak ve cilt renginin de yerine gelmesine yardımcı olacaktır. Her maskeden önce cildin pH düzeyi cilde uygun olan barlarla temizlenmesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu