Güzellik

Gözaltı Morluklarına İyi Gelen 6 Bakım Yöntemi

 Zaman ilerledikçe yüzümüze uyguladığımız bakım sayısı artmaya başlıyor. Özellikle de gözaltı bölgesi yaş ilerledikçe ince derisinden dolayı belirgin bir şekilde kendini belli eder ve o bölgede kırışıklıklar artar. Bu bölgeyi genç tutmak zor bir iştir. Özellikle makyaj malzemelerinin sebep olduğu bu incelmeler, gözaltı derisinin renk değişmesine sebep olur ve morluklar artar. Gözaltı bölgesi hassas bir bölge olduğu için bu bölgeye iyi bakmalı ve düzenli bakım uygulamalısınız. Böylelikle gözaltındaki renk değişimlerini kontrol altına alabileceksiniz.

Gözaltı Morluklarına İyi Gelen Bakım Yöntemleri Nelerdir?

  1. Düzenli uyumak mutlaka herkesin uyması gereken bir kuraldır. Temel bakımların başında gelen uyku gözaltı morlukları ve şişlikleri için de gerekir. İyi uyuyarak ve stresten kendinizi uzak tutarak gözaltı renginizi koruyabilirsiniz.
  2. Salatalık suyu gözaltı bakımı denince hiç şüphesiz akla gelen ilk bakım yöntemidir. Salatalık, çok bilinen ve uygulanan bir doğal şifadır. Gözlerinize günde 15 dakika uygulayın. 3-4 gün içinde etkisini göreceksiniz.
  3. Çok iyi bir antioksidan olan zerdeçal gözaltı morluklarına da iyi gelir. Toz zerdeçalı ananas suyuyla karıştırın. Ardından gözaltınıza sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Birkaç gün uyguladıktan sonra aradaki değişimi siz de fark edeceksiniz.
  4. Suyun hayatımızdaki yeri saymakla bitmez. Su gözaltlarımıza da iyi gelir. Gözaltı renginizi korumak istiyorsanız bol bol su tüketmelisiniz. Ayrıca su ile gözaltlarınıza kompres uygulayabilirsiniz. Sadece su ile değil aynı işlemi sütle de yapıp renk değişimlerini engelleyebilirsiniz.
  5. Elma cildimize en iyi gelen doğal ürünlerinin arasındadır. Salatalık uygulaması gibi elmayı da dilimlere bölüp gözlerinize koyun. 20-25 dakika dinlendirin. Birkaç gün içinde etkisini göreceksiniz.
  6. Çiğ patatesi dilimleyip gözlerinize koyun. Patates hem gözaltı şişliklerine hem de gözaltı morluklarına iyi gelen bir besindir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu