Eğitim & Kurs

Oyunculuk Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Oyunculuk kursu seçimi son derece önemlidir.  Özellikle özel oyunculuk eğitimi veren kurslarda birtakım kriterlerin olması gerekir.  Üniversitelerin konservatuar bölümlerine girmek için daha farklı bir süreç söz konusuyken özel kurslarda giriş yapmadan önce ayrıntılı bir araştırma olması gerekir.

Kurumsal Geçmişi Araştırın

Oyunculuk kurslarına kayıt olmadan önce en önemli kriterlerden biri kurumsal geçmiştir.  Yani bir kursun açılması için gereken birtakım şartlar vardır, bunun yanında uzun süreden beri varlığını sürdürmesi ve referans oyuncular sunması önemlidir.  Karşılaştırma yaparak karar verme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Eğitim içeriklerini inceleyin

Oyunculuk kursu seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu eğitim içeriklerinin incelenmesidir.  Bazı kurslarda oyunculuğu tamamlayan eğitim içerikleri sınırlı olabilirken bazılarında bunlara daha fazla önem verilebilir.  İçeriklerin kapsamı ne kadar iyiyse alınacak sonuçlar da iyi olacaktır. Ancak sadece eğitim içeriğinin iyi olması önemli değildir, sizin eğitime ne kattığınız da önemli bir diğer konudur.  Bu nedenle içeriklerin çeşitlilik bakımından iyi olması dışında sizin ne aldığınız da önemli bir konudur.

İş Ve Ajans Bulma Konusunda Faaliyetlerine Bakın

Eğitimlerden sonra bazı kurslar ajans kaydı ve iş bulma konusunda doğru yönlendirmeler yapabilmektedir. Ancak bazı kurslarda bu konulara önem verilmez. İş ve ajans üyeliği detaylar hakkında kursla doğrudan görüşebilir ya da internet adresi üzerinden hizmet detaylarına bakabilirsiniz.

Eğitmenlerin Oyunculuk Geçmişlerini İnceleyin

Oyunculuk kursu seçimi için önemli bir diğer konu da eğitmenlerin oyunculuk geçmişine bakmaktır.   Bu şekilde kimden eğitim alacağınızı bilir ve buna göre seçim yapabilirsiniz. Bu alanda başarılı ve ismini duyurmuş kişilerden eğitim almak uzun vadede avantaj sağlayacaktır.  Ancak eğitmenlerin taklit edilmemesi bu noktada önemli bir ayrımdır. Eğitimler sırasında oyuncular kendilerine göre bir tarz belirlemelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu