Gebelik

Hamile Olup Olmadığınızı Anlamanın Tek Yolu Hamilelik Testi

Hamile Olup Olmadığınızı Anlamanın Tek Yolu Hamilelik Testi! Hamilelik testleri kadınların idrarında bulunan hamile olması yönündeki hücrelerin tespiti için yapılır. İki tür gebelik testi vardır: kalitatif ve kantitatif.

Hamile Olup Olmadığınızı Anlamanın Tek Yolu Hamilelik Testi! Niteliksel bir hamilelik testi size yalnızca hamile olup olmadığınızı söylerken, niceliksel bir test size hamileliğinizin ne kadar ilerlediğini ve ektopik olup olmadığını söyleyebilir.

Hamilelik Testi

İdrar bazlı bir gebelik testi, gebe kaldıktan sonra plasentadan salgılanan bir hormon olan hCG’yi tespit ederek çalışır. İmplantasyondan 2-3 gün sonra kanda, implantasyondan 3-4 gün sonra idrarda tespit edilebilir. Erken dönem içerisinde evde hamilelik testi yaparsanız, henüz sisteminizde testin tespit mekanizmasını tetikleyecek yeterli hCG olmadığı için ortaya çıkmayabileceği anlamına gelir.

Hamilelik testi, idrarda insan koryonik gonadotropin (hCG) varlığını tespit etmek için tasarlanmış bir testtir. Hamilelik testleri, implantasyondan sonra plasenta tarafından üretilen hCG hormonunu tespit etmek için idrarla kullanılır. En yaygın gebelik testi türü, hCG düzeylerini tespit eder ve eczanelerden reçetesiz satın alınabilir. Hamilelik testi evde veya doktor muayenehanesinde yapılabilir. Bazı kadınlar evde hamilelik testi yaptırmayı tercih ederler çünkü bunu özel olarak ve herhangi bir maliyet veya güçlük çekmeden yapabilirler, bazıları ise profesyonel bir görüş için veya başka birine söylemeden önce onay almak için doktorlarına gitmeyi tercih ederler.

Hamilelik testleri, idrarda insan koryonik gonadotropin (hCG) varlığını tespit ederek bir kadının hamile olup olmadığını tahmin etmek için kullanılır. Hamilelik testi, hamileliği tespit etmenin en popüler yollarından biridir. Hamilik Test genellikle idrarınızdaki hCG seviyelerini tespit eden bir çubuğa idrar yapmayı içerir. Hamilelik testleri hakkında bilmeniz gereken ilk şey, her zaman doğru olarak sonuç vermedikleridir. olmadıklarıdır. Çoğu test, kaçırdığınız dönemin ilk haftasında yaparsanız doğrudur, ancak bu süreden önce hCG seviyelerini tespit etmek zor olabilir

  • Hamilelik Testi yapmanın ilk adımı, bir çubuğa idrar yapmak ve kurumasını beklemektir.
  • Bir sonraki adım, sonuç penceresinin görünmesini ve okumasını beklemektir.
  • İki şeyden birini gösterecektir. Sonuç hamile olduğunuzu söylüyorsa, yakında bir bebeğiniz olacak.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu