Diyet

Kilo Vermede Etkili Olan Meyve Çeşitleri Nelerdir?

Kilo Vermede Etkili Olan Meyve Çeşitleri Nelerdir? Meyveler şeker içerir ve bu, bazı insanları hedeflerine ulaşmak için onu diyetten çıkarmanın daha iyi olduğuna inandırır.

Kilo Vermede Etkili Olan Meyve Çeşitleri Nelerdir? Bu yansıma sağlam temellere dayansa da, gerçek şu ki bu doğru değil ve bazı meyve türleri yağlardan kurtulmamıza yardımcı oluyor. İşte zayıflatan meyve çeşitleri!

Elma

Elmalar, kilo vermek için en iyi meyvelerden biridir. Yaklaşık 90 kalori ve 5.4 gram lif sağlar. Bu özelliklerinden dolayı onu öğünlerinize dahil etmeniz tavsiye edilir.

Çilek

Zayıflatan meyve çeşitleri arasında çilek de var. Potasyum, beta-karoten, folik asit, su, E ve C vitaminleri ve lif bakımından zengindir. Her 100 gram size 32 kalori verir. Bu nedenle zayıflama diyetlerinde tüketilebilecek meyvelerden biridir. Sağladıkları lif tokluk hissini arttırır ve potasyum kan basıncını düzenlemenize yardımcı olur.

Kivi

Kivi folik asit, C ve E vitaminleri ve diğer besinleri sağlar. Bu onları sağlığınız için önemli faydaları olan bir meyve olarak konumlandırır. Tüketimi kilo kaybı, iyi bağırsak sağlığı ve kan şekeri seviyesinde bir iyileşme ile ilgilidir. Her parça iki gramdan fazla diyet lifi içerir ve yalnızca 80 kalori sağlar.

Greyfurt

Greyfurt yağ yakmanıza en çok yardımcı olan meyvedir. Uzmanlar, greyfurtun özelliklerinin onu tüketenlerin insülin seviyesini düşürdüğüne ve bu nedenle kilo kaybını teşvik ettiğine inanıyor.

Karpuz

Bu meyve sadece güçlü bir antioksidan olmakla kalmaz, aynı zamanda likopen açısından da zengindir ve toksinlerin atılmasını destekleyen temizleyici özelliklere sahiptir. Su açısından çok zengindir ve çok az kalori sağlar: her 100 gram size yaklaşık 30 kalori bulunur.

Papaya

Zayıflatan meyve çeşitleri arasında bulunan papaya oldukça leziz bir meyvedir. Su açısından zengin, çok miktarda toksini atmanıza yardımcı olan egzotik bir meyvedir. Proteinlerin sindirimini iyileştiren ve yağların yakılmasını destekleyen bir enzim olan papain içerir.

Limon

Limon, C vitamini açısından zengindir ve özellikleri arasında yağ metabolizmasını desteklemek ve karaciğer fonksiyonunu artırmak da yer alır. C vitamininin sindirimi kolaylaştırdığı ve bu nedenle bu vitamin açısından zengin meyvelerin tüketilmesinin kilo vermeyi kolaylaştırdığı bulunmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu